G****** C******
PetentI************ D* P****** A* J******** H********
IntimatB****** M******** C*******
IntervenientAdmite în parte plângerea contravenţională formulată de petentul G****** C******, în contradictoriu cu intimatul I************ D* P****** A* J******** H********, intervenientul B****** M******** C*******, şi cu asigurătorul S.C. Omniasig S.A. Modifică procesul-verbal de contravenţie seria AY nr. 0032048 încheiat la data de 24 mai 2008 de către intimat în sensul că înlocuieşte sancţiunea amenzii contravenţionale în sumă de 200 lei cu sancţiunea avertismentului. Menţine în rest procesul-verbal ca legal şi temeinic. Fără cheltuieli de judecată.
Pentru a se reveni cu adrese petentului să depună la dosar copia poliţei de asigurare RCA cu valabilitate la data producerii accidentului şi intervenientul să arate dacă la data de 24.05.2008 avea asigurată maşina implicată în accident, sub sanmcţiunea aplicării unei amenzi judiciare în cazul neîndeplinirii obligaţiei.
Pentru ca petentul să depună la dosar copia poliţei de asigurare RCA cu valabilitate la data producerii accidentului, iar intervenientul să arate dacă la data de 24.05.2008 avea asigurată maşina implicată în accident, sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare în cazul neîndeplinirii obligaţiei; Pentru a se efectua adresă către D.R.D.P. – Secţia Drumuri Naţionale, prin care i se solicită să comunice dacă pe str. Şoseaua Naţională la intersecţia cu str. Plevnei, în localitatea Simeria, în data de 24.05.2008 existau indicatoare cu menţiunea „depăşirea interzisă”, unde erau amplasate şi să depună dovada în acest sens,
Apreciind ca fiind concludentă, pertinentă şi utilă cauzei proba testimonială solicitată de către intervenientă.
DISPUNE: Stabileşte un nou termen de judecatã în data de 21.11.2008. Incuviinteaza audierea martorului propus de petent, care va fi prezentat necitat la termenul urmãtor. Pronuntata în sedinta publica în data de 24.10.2008.
DISPUNE : Amână judecarea cauzei la data de 24.10.2008, pentru când asiguratorul SC Asirom SA cunoaşte termenul, iar petentul, intervenienta Bretean Magda şi asiguratorul SC Omniasig se vor cita cu copia întâmpinării şi precizării de acţiune, intimatul I.P.J Hunedoara se va cita cu copia precizării de acţiune. Pronunţată în şedinţa publică din data de 12.09.2008.