H**** I*************
ReclamantH**** R**************
ReclamantC**** T*********** p********* C**** D**
PârâtAdmite cererea de indreptare a erorii materiale formulata de petenta HÂNCU ROZINA MIRELA, cu domiciliul in com.Scorţeni, sat Floreşti, jud.Bacău. Dispune indreptarea erorii materiale strecurata in dispozitivul sentintei civile nr. 875/16.04.2009 a Judecatoriei Moineşti, in sensul ca numele reclamantei este HÂNCU ROZINA MIRELA. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 19.08.2009.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanţii Hancu Irinel Gabriel şi Hancu Rozina Gabriela, în contradictoriu cu pârâta Creţu Tatiana. Perfectează vânzarea cumpărarea intervenită între reclamanţi, în calitate de cumpărători şi pârâtă, în calitate de vânzător, la data de 15.10.2006, având ca obiect imobilul înscris în CF nr. 338/N Scorţeni, nr. cadastral 495, compus din teren intravilan în suprafaţă de 857 mp. şi construcţii, situat în sat Floreşti, com. Scorţeni, jud. Bacău, învecinat cu: N-Turluianu Ion, S-DJ 118, Turluianu Ionel, E-Turluianu Ionel, V-DN 25, schimbul sumei de 3000 lei, achitată la data de 15.10.2006. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 16.04.2009.
Amînă pronunţarea la 16.04.2009
Amână judecarea cauzei la data de 10.04.2009, ora 8,00 pentru când reclamanţii au TC. Pîrîta Creţu Tatiana, prin procurator, primeşte TC. Pune în vedere reclamantilor, prin apărător să aducă martorii pentru a fi audiaţi. Pronunţată în şedinţa publică de la 27 Martie 2009
Amână judecarea cauzei la data de 27.03.2009, ora 8,00 pentru când reclamanţii au TC. Pîrîta Creţu Tatiana, prin procurator, primeşte TC. Pune în vedere reclamantilor, prin apărător să depună la dosar o nouă decizie de instituire a curatelei pentru pîrîtă. Pronunţată în şedinţa publică de la 27 Februarie 2009
Amână judecarea cauzei la data de 27.02.2009, ora 8,00 pentru când reclamanţii au TC. Se citează pîrîta Creţu Tatiana, prin procurator, cu copie precizări. Încuviinţează proba cu înscrisuri , probă solicitată de reclamanţi, prin apărător. Cu privire la proba cu interogatoriu pîrîtei şi proba cu martori, prorogă discuţia la termenul din 27.02.2009 Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Ianuarie 2009
Amână judecarea cauzei la data de 30.01.2009, ora 8,00 pentru când: Reclamanţii au T.c. Reia procedura de citare cu pârâtul. În baza art. 129 C.p.,civ., pune în vedere reprezentantei reclamantului să indice cu cine înţelege să se judece, respectiv cu Creţu Dan sau cu Creţu Tatiana. Pune în vedere reprezentantului reclamantului să indice imobilele cu precizarea megieşilor sau extras de carte funciară precum şi să indice în proprietatea cui se afla imobilele din acţiune, sub sancţiunea suspendării cauzei în baza art. 155 ind. 1 C.pr. civ.
Amână cauza la data de 12.12.2008, ora 8,00. Pune in vedere reprezentantei reclamanteului sa indice valorea impozabila a imobilului si sa timbreze la valoare. Incuviinteaa probatoriul solicitat de reclamant resectiv interogatoriul paratului si 1 martor ce va fi adus. Pune in vedere reclamantului sa efectueze probe si cu privire la existenta proprietatii imobilului vandut si sa depuna actele in 2 exemplare pentru a fi comunicate paratului.