I************ D* P****** A* J*** B****
PetentM***** G*******
Intimat CONTRAVENIENTAdmite sesizarea INSPECTORATULUI DE POLIŢIE AL JUDEŢULUI BUZĂU – Postul de poliţie Măgura. În baza art.391 din OG 2/2001 completată prin Legea nr.352/2006, dispune înlocuirea amenzii în cuantum de 488 lei aplicată contravenientului M***** G*******, prin procesul verbal de contravenţie seria AY nr. 2978494 emis la 26.03.2007 de Postul de Poliţie Măgura, cu sancţiunea obligării contravenientului de a presta un număr de 30 de ore activităţi în folosul comunităţii în cadrul Primăriei Măgura , judeţul Buzău. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică la 16.05.2008.
Amendarea Şefului de Post de la Postul de Poliţie Măgura cu 200 lei amendă judiciară pentru neexecutarea mandatului de aducere emis pentru intimatul – contravenient M***** G*******. Înaintarea unei adrese către Poliţia comunei Măgura ( în atenţia şefului de post) , cu copia încheierii de şedinţă, pentru a i se aduce la cunoştinţă măsura dispusă şi cu precizarea că poate formula cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Emiterea unui mandat de aducere pe numele intimatului – contravenient M***** G*******.
Emiterea unui mandat de aducere pe numele intimatului – contravenient, cu atenţionarea Şefului de Post să asigure prezenţa acestuia în instanţă.