C**** M****
ReclamantI****** N*******
PârâtA****** E****
PârâtN**** E******
PârâtM**** G*** J***
PârâtIa act de renunţarea reclamantei C**** M****, la judecata capătului unu din cererea de chemare în judecată. Respinge cererea reconvenţională ca răm,asă fără obiect. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Admite excepţia lipsei calităţii procesuale active a reclamantei. Respinge capătul doi de cerere vizând ieşirea din indiviziune ca fiind formulat de o persoană fără calitate procesuală activă. Acordă termen pentru continuarea judecăţii capătului unu din cererea de chemare în judecată şi a cererii reconvenţionale la data de 08.11.2011, C2, ora 830 , pentru când vor fi citate părţile fără termen în cunoştinţă. Cu cale de atac odată cu fondul.
Amână pronunţarea la data de 20.09.2011.
pentru a da posibilitate reclamantului sa-si faca apararea pe exceptiile invocate
În baza art. 244 Cpc, suspendă cauza.
Având în vedere lipsa raportului de expertiză tehnică, va admite cererea formulată de apărătorii părţilor şi a dispune revenirea cu adresă la expert, căruia i se va pune în vedere să efectueze expertiza şi să depună la dosar raportul de expertiză până la termenul de judecată ce se va stabili, urmând a amâna judecarea cauzei
Urmare a hotărârii adunării generale a magistraţilor din data de 28.08.2009 s-a luat măsura protestului, sens în care urmează a fi amânată cauza, Pentru asigurarea continuităţii completului de judecată,
În vederea efectuării unei expertize topo, emite adresă la expert şi amână cauza.
Constată că reclamanta şi pârâţii sunt în indiviziune cu privire la terenul în suprafaţă de 2,54 ha, individualizat în titlul de proprietate nr. 74705/21.04.2008, emis de pe urma defunctului Oprea Hristache, cu următoarele cote: reclamanta împreună cu pârâta I****** N*******, o cotă de 1/3 în indiviziune; pârâtele N**** E******, Manea Gina – Jeni, împreună o cotă de 1/3; pârâta A****** E****, o cotă de 1/3. În vederea evaluării terenului şi formării loturilor urmează a se efectua o expertiză de specialitate. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 29.04.2009.
În pronunţare pe încheierea prev. de art. 673 ind. 6 Cpc. Am. pron. la data de 29.04.2009.