E******** M******* N*** S*
ReclamantS**** M* D******
PârâtConstată perimată cererea de chemare în judecată formulată de către reclamanta E******** M******* N*** S* , cu sediul în Târgovişte, str.Calea Domnească nr. 236, judeţ Dâmboviţa,în contradictoriu cu SUSAI M.DUMITRU , domiciliat în comuna Poiana, judeţ Dâmboviţa. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 14.05. 2010.
În temeiul art.1551 C.pr.civ., suspendă judecarea cauzei civile având ca obiect pretentii formulata de catre reclamanta S.C. Filiala de Furnizare a Energiei Electrice ELECTRICA FURNIZARE MUNTENIA NORD S.A. PLOIESTI – AGENŢIA DE FURNIZARE A ENERGIEI ELECTRICE TARGOVISTE, cu sediul in Târgovişte, str. Calea Domneasca, nr.236, judeţul Dâmboviţa, împotriva pârâtului Susai M.Dumitru , domiciliat in comuna Poiana, judet Dambovita. Cu recurs pe toata durata suspendării. Pronunţată în şedinţa publica , astăzi, 6.11.2009.
Amână judecarea cauzei la data de 06.11. 2009, completului C 6 , pentru cînd se vor cita partile care nu au termen in cunostinta. .
Emiterea unei adrese catre DIRECTIA GENERALA A PENITENCIARELOR BUCURESTI pentru a se preciza daca in prezent piritul se afla in stare de arest , in caz afirmativ, a se comunica locul de detentie . Aminarea cauzei la data de 21.09.2009 pentru cind reclamanta are termen in cunostinta .
Aminarea cauzei la data de 29.06.2009 pentru cind se va repeta procedura de citare piritul cu mentiunea facuta de reprezentantul conventional al reclamantei (porecla cîr) cu atentionarea factorului postal asupra prev . art 108 indice 1 din CPC.
In urma verificarii lucrarilor dosarului , constata lipsa de procedura cu piritul din motivul susmentionat , in conf .cu prev . art 85 din CPC si fata de mentiunile din cuprinsul adresei nr 215247/DSDRP/ 30.03. 2009 inaintata de Administratia Nationala a Penitenciarelor , considera ca se impune aminarea cauzei , motiv pentru care: Aminarea cauzei la data de 1.06.2009 pentru cind se va repeta procedura de citare cu reclamanta cu mentiunea : “ prezentei obligatorie in instanta a reprezentantului legal al reclamantei pentru a da lamuriri cu privire la identitatea celui chemat in judecata “.
Emiterea unei adrese catre Directia Generala a Penitenciarelor Bucuresti pentru a se preciza daca piritul este arestat , in caz afirmativ , a se preciza locul de detentie al acestuia . Aminarea cauzei la data de 13.04.2009 pentru cind se va repeta procedura de citare cu partile .
Incuviinteaza cererea de amanare a judecarii cauzei formulata de catre reclamanta pentru lipsa de aparare . Amână cauza la data de 29.01.2009, pentru cand se va repeta procedura de citare cu partile care nu au termen in cunostinta
Amână cauza la data de 18.12.2008, pentru cand se va repeta procedura de citare cu partile care nu au termen in cunostinta , urmand ca reclamanta sa fie citata cu mentiunea sa depuna la dosar facturile enumerate in lista de facturi.