B******* (****** I*****
ReclamantB****** I***** C* D********* P******** A*** L* C******** A***** G***** T****
ReclamantS* A**** C******** S**
PârâtG**** E*****
PârâtAdmite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei S.C. A. C. S.R.L., invocată de către aceasta. Respinge cererea formulată de reclamanta B. I., în contradictoriu cu pârâta S.C. A. C. S.R.L., ca fiind formulată în contradictoriu cu o persoană lipsită de calitate procesuală pasivă. Admite cererea formulată de reclamanta B. I., în contradictoriu cu pârâta G. E. Obligă pe pârâta G.E. la plata către reclamantă a sumei de 70.000 euro, cu titlu de preţ, şi a dobânzii legale aferente acestei sume începând cu 16.09.2008 şi până la data plăţii întregii sume. Ia act că reclamanta nu a solicitat cheltuieli de judecată. Respinge, ca neîntemeiate, cererile pârâtelor de obligare a reclamantei la plata cheltuielilor de judecată. Obligă pe pârâta G. E. la plata către Statul Român a sumei de 5484 lei, reprezentând contravaloarea taxei judiciare de timbru de la plata căreia a fost scutită reclamanta. Cu drept de apel în termen de 15 zile de la comunicare.
s-a amânat pronunţarea hotărârii pentru data de 17 octombrie 2011
Amână judecarea cauzei pentru data de 05.09.2011, ora 10, sala 249, termen dat în cunoştinţă reclamantei, căreia i se pune în vedere să se prezinte la termenul stabilit pentru a i se lua interogatoriul, urmând ca pârâta G**** E***** să fie citată cu menţiunea “la interogatoriu”, martorul Mercean Dorin Adrian, urmând să fie prezentat pentru a fi audiat.
În vederea administrării probelor încuviinţate, pentru a da părţilor posibilitatea să-şi dovedească susţinerile,
cf.art.244 pct.1 Cpc
Amână judecarea cauzei şi stabileşte termen de judecată la data de 09.11.2009, sala 249, ora 12,00, pentru când părţile au termen dat în cunoştinţă. Se va cita reclamanta cu menţiunea de a depune la dosar încheierea pronunţată în cererea având ca obiect reexaminarea încheierii pronunţată în prezentul dosar, urmare solicitării reclamantei de acordarea ajutorului public judiciar.
Amână judecarea cauzei pentru data de 26 octombrie 2009, sala 249, ora 12,00.
Amână judecarea cauzei pentru data de 21 septembrie 2009, sala 249, ora 12,00, termen dat în cunoştinţă părţilor, pentru când se va soluţiona în cameră de consiliu cererea de reexaminare a acordării ajutorului public judiciar, formulată de către reclamantă.
PENTRU CA REPREZENTANTUL RECLAMANTEI SĂ FORMULEZE CERERE DE REEXAMINARE A ACORDĂRII AJUTORULUI PUBLIC JUDICIAR, ÎN CAZUL ÎN CARE NU DOREŞTE SĂ ACHITE TAXA DE TIMBRU FIXATĂ DE CĂTRE INSTANŢĂ
În vederea soluţionării cererii de acordare a ajutorului public judiciar formulată de către reclamantă,
În vederea soluţionării cererii de acordarea a ajutorului public judiciar formulată de către reclamantă , Amână judecarea cauzei pentru data de 6 aprilie 2009, sala 249, ora 12,00,
]n vederea achit[rii taxei judiciare de timbru de catre reclamanta
Pentru a da posibilitate părţilor să-şi dovedească pretenţiile şi în vederea calculării taxelor de timbru aferente acţiunii, Amână judecarea cauzei pentru data de 09.02.2009, sala 249, ora 12,00, pentru când reclamanta are termen în cunoştinţă, urmând să depună la dosar interogatoriul pârâtei formulat în scris şi precizarea valorii în lei a pretenţiilor formulate, citându-se pârâta.