Dosar 4247/87/2008 din 14.11.2008

drepturi băneşti


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4247/87/2008
Data dosar:
14.11.2008
Instanta:
Tribunalul Teleorman
Departament:
SECTIA CMASCAF
Obiect:
drepturi băneşti
Categorie:
Litigii de munca
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 26.03.2010 la ora 08:30

    Complet: Complet 5 fond litigii munca
  • Soluţionare

    Amână pronunţarea la 31.03.2010 Respinge acţiunea reclamantului Popescu George în contradictoriu cu pârâta SC OMV Petrom SA Bucureşti, ca fiind nefondată . Definitivă şi ex ecutorie. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 31.03.2010.

  • Sedinta din data de 26.02.2010 la ora 08:30

    Complet: Complet 5 fond litigii munca
  • Amânat

    Dispune rectificarea denumirii societăţii pârâte astfel cum s-a solicitat de către aceasta din „Petrom S.A.” în „OMV Petrom S.A.”. Amână cauza la data de 26 martie 2010 faţă de lipsa relaţiilor solicitate de la pârâtă şi dispune revenirea cu adresă către aceasta pentru comunicarea acestora până la termenul mai sus menţionat.

  • Sedinta din data de 28.01.2010 la ora 08:30

    Complet: Complet 5 fond litigii munca
  • Încheiere

    Respinge excepţia necompetenţei teritoriale a Tribunalului Teleorman invocată de pârâtă având în vedere dispoziţiile art. 284 alin. 2 Codul Muncii, competenţa de soluţionare a cauzei revenind Tribunalului Teleorman ca instanţă competentă în a cărei circumscripţie reclamanţii îşi au domiciliul . Totodată respinge excepţia prescripţiei dreptului la acţiune în ce priveşte termenul de 6 luni de la data naşterii dreptului la acţiune apreciind că în cauză sunt incidente dispoziţiile art. 283 lit. f Codul Muncii referitor la termenul de 3 ani de la data naşterii dreptului la acţiune. Admite proba cu înscrisuri solicitată de avocat Iatan Mariana pentru reclamanţi, sens în care se va emite adresă către pârâtă pentru comunicarea înscrisurilor menţionate în nota de probatorii depusă la dosar. Prorogă discuţia la termenul următor în ceea ce priveşte excepţia lipsei calităţii procesuale active a reclamanţilor invocată de pârâtă.

  • Sedinta din data de 13.03.2009 la ora 08:30

    Complet: Complet 5 fond litigii munca
  • Încheiere

    În baza art. 29 din Legea 47/1992 suspendă judecata cauzei şi sesizează Curtea Constituţională cu excepţia de neconstituţionalitate invocată de pârâtă.

  • Sedinta din data de 13.02.2009 la ora 08:30

    Complet: Complet 5 fond litigii munca
  • Sedinta din data de 16.01.2009 la ora 08:30

    Complet: Complet 5 fond litigii munca

Flux dosar


Actualizare GRPD