C****** V******
ReclamantC****** L*******
ReclamantC****** V******
ReclamantC****** M********
PârâtC****** I****
PârâtRESPINGE CEREREA PENTRU COMPLETARE ŞI LĂMURIRE DISPOZITIV.
ADMITE CEREREA DE ÎNVESTIRE CU FORMULĂ EXECUTORIE.
ADMITE ACTIUNEA
AMÂNĂ CAUZA LA DATA DE 6.02.2009, PENTRU A SE REVENI CU ADRESĂ LA EXPERTUL APOSTOL FLORIN ŞI PENTRU A SE REPETA PROCEDURA DE CITARE CU PÂRÂŢII.
Acordă termen de judecată la data de 23.01.2009 pentru când se va reveni cu adresă către expertul Apostol Florin pentru a depune la dosar raportul de expertiză topometrică, cu menţiunea că onorariul provizoriu în sumă de 700 lei a fost achitat. Reclamanţii şi pârâţii C****** M********, Cobzaru Ioan, Varga Tereza ŞI Cobzaru Maria au termen în cunoştinţă. Se va repeta procedura de citare cu pârâtul C****** I****. Pronunţată în şedinţă publică din 09.01.2009.
cei doi pârâţi, Cobzaru M. Iosif şi Cobzaru V. Iosif, pentru care se va repeta procedura de citare. Se va reveni cu adresă către expertul topo, pentru a depune lucrarea, cu menţiunea că onorariul a fost achitat conform chitanţei depuse la fila 54.
Încuviinţează proba solicitată de către reclamanţi, prin avocat Bogdan Onu şi pentru efectuarea expertizei topografice desemnează expertul Apostol Florin, fixând totodată şi onorariul de expert în valoare de 700 de lei. Stabileşte ca obiective ale expertizei topografice: evaluarea suprafeţei de 2 ha şi 7311 mp teren cuprins în titlul de proprietate 57/2323 şi efectuarea de propuneri de lotizare în funcţie de opţiunile părţilor (7 loturi). Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 9 decembrie 2008 pentru când se va repeta procedura de citare pârâţii C****** I**** şi C****** I****, reclamanţii şi pârâţii C****** M********, Cobzaru Ioan, Varga Tereza, Cobzaru Maria, C****** I**** şi Cobzaru Maria având termen în cunoştinţă. Se va emite adresă expertului desemnat în cauză şi se vor înainta acestuia obiectivele expertizei în vederea efectuării raportului de expertiză topografică, cu menţiunea că onorariul de expert stabilit în cauză va fi achitat.