Dosar 436/193/2008 din 16.01.2008

anulare proces verbal de contravenţie


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 436/193/2008
Data dosar:
16.01.2008
Instanta:
Judecătoria Botoșani
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
anulare proces verbal de contravenţie
Categorie:
Contencios administrativ si fiscal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 08.07.2008 la ora 08:30

    Complet: C8
  • Admis fond

    Admis contestaţia la executare. Admis plângerea contravenţională.

  • Sedinta din data de 01.07.2008 la ora 08:30

    Complet: C8
  • Amânat

    Din lipsă de timp, pentru deliberare amână pronunţarea la data de 08.07.2008.

  • Sedinta din data de 06.06.2008 la ora 08:30

    Complet: C8
  • Încheiere

    Având în vedere că din eroare nu a fost trecută pe concept intimata Primăria mun. Botoşani precum şi lipsa de procedură cu aceasta, instanţa va dispune a se rectifica conceptul de citare în sensul de a se trece pe concept şi a se cita intimata Primăria mun. Botoşani

  • Sedinta din data de 21.05.2008 la ora 08:30

    Complet: C8
  • Amânat

    Având în vedere cererea formulată de apărătorul petentului prin care solicită un nou termen de judecată pentru a depune la dosar copia unor acte în circumstanţiere , instanţa o va admite

  • Sedinta din data de 05.05.2008 la ora 08:30

    Complet: C8
  • Încheiere

    Având în vedere cererea petentului, de acordare a unui termen de judecată pentru a lua la cunoştinţă despre conţinutul întâmpinărilor, instanţa o va admite şi va dispune a se reveni cu procedura de citare a intimatei Primăria mun. Botoşani.

  • Sedinta din data de 31.03.2008 la ora 08:30

    Complet: C8
  • Încheiere

    Având în vedere precizarea petentului, instanţa constată că se impune modificarea obiectul acţiunii, respectiv plângere contravenţională şi contestaţie la executare, sens în care va dispune introducerea în cauză în calitate de intimată Primăria mun. Botoşani, cu citarea acesteia cu adresă, cu menţiunea de a trimite reprezentant în instanţă pentru a-şi exprima punctul său de vedere faţă de cererea reclamantei, prin întâmpinare , prin care să formuleze cereri să invoce excepţii şi să propună probe în apărare cu cel târziu 5 zile înaintea următorului termen de judecată, sub sancţiunea aplicării prevederilor art. 118 al. 2 Cod procedură civilă. De asemenea, să înainteze instanţei documentaţia dosarul de executare nr.43340/144/06.12.2007.

  • Sedinta din data de 26.02.2008 la ora 08:30

    Complet: C8
  • Încheiere

    Având în vedere lipsa părţilor, instanţa va dispune a se reveni cu procedura de citare a acestora. De asemenea, va dispune a se emite adresă petentului, cu menţiunea de a se prezenta în instanţă, pentru a susţine plângerea formulată împotriva procesului-verbal de contravenţie seria PC. nr. 06963 din data de 29.09.2007 şi să formuleze probe în dovedire.

Flux dosar


Actualizare GRPD