S******* R********
PetentC****** L***** P***** T******
IntimatC****** J******** N****
IntimatReconstituie 5 ha pădure
Pentru completarea probatoriului.
Pentru a se emiteadresă numire exoert Gafiţa Chiruţă Gheorghe şi pentru a seaduce la cunoştinţă BETC înlocuireexpert Rugină Vasile, amână judecata cauzei la datade 10.02.2009
În vederea efectuării expertizei va acorda un termen de judecată mai lung. Pentru considerentele ce preced, D I S P U N E : Acordă un nou termen de judecată la data de 09.12.2008, ora 9,00 pentru cînd petenta primeşte termenul în cunoştinţă; - se vor cita intimatele, - se va revenei cu adresă la expert. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 07.10.2008.
Amână judecarea cauzei la data de 07.10.2008, ora 9,00 pentru efectuarea raportului de expertiză.
Pentru a se reveni cu adresă la expert, D I S P U N E : Acordă un nou termen de judecată la data de 02.07.2008, ora 9,00 pentru cînd se va repeta procedura de citare cu părţile; se va reveni cu adresă la expert. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 20.05.2008.
În temeiul art. 167 alin. 1 Cod procedură civilă, apreciind că probele solicitate prin acţiunea principală sunt legale, pertinente şi concludente pentru justa soluţionare a cauzei, le va încuviinţa aşa cum au fost solicitate prin cererea de chemare în judecată. În vederea administrării probelor, D I S P U N E : Încuviinţează efectuarea unei expertize tehnice în silvicultură privind terenul a cărui reconstituire se cere, avînd ca obiective: 1. identificarea terenului, 2. întocmirea schiţei, 3. stabilirea categoriei de folosinţă actuale, 4. vîrsta medie a pădurii, 5. stabilirea deţinătorului actual, a persoanei de la care a fost preluat terenul în amenajament silvic pe baza datelor existente la Ocolul Silvic, 6. să se precizeze dacă terenul este liber şi poate fi restituit în natură. Se solicită expertului coordonator o listă cu trei experţi în specialitatea silvicultură. Stabileşte onorariu provizoriu pentru expertiză în cuantum de 400 lei, care va fi achitat de petentă în contul expertului care va fi numit. Desemnează expert în persoana domnului inginer Rugină Vasile. Acordă un nou termen de judecată la data de 20.05.2008, ora 9,00 pentru cînd se va repeta procedura de citare cu părţile; se va emite adresă BETC; se va emite adresă de numire expertului desemnat după depunerea la dosar a onorariului pentru expert. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 25.03.2008.