G********** C*********
PetentI***********
Parte civilă AGENT CONST.F***** I***
Intervenient intervenient forţatAdmite plângerea
Amanat ptr. a se repeta procedura de citare cu intervenientul fortat F.I.
Amanat ptr. a se reveni cu adresă.
Trimiterea cauzei la judecătorul desemnat cu repartizarea aleatorie în vederea repartizării ciclice a dosarului potrivit dispoziţiilor art. 99, pct.11 din Regulamentul de Ordine Interioară, urmând ca după fixarea termenului de judecată să fie citate părţile.
- Având în vedere adoptarea formei de protest major, în solidaritate cu întreg corpul judecătoresc , acordă termen la 10 noiembrie 2009.
Amână cauza la 08.09.2009. pt. a se reveni cu adresă la SC Unistil SRL să depună copia poliţei de asigurare RCA a autovehicului valabilă la data producerii accidentului rutier, sub sancţiunea amendării administratorului societăţii cu suma de 500 în cazul nedepunerii înscrisului solicitat; se va cita şi intervenientul forţat cu menţiunea de a depune copia poliţei de asigurare, sub sancţiunea amendării cu suma de 500 lei.
Amânat la 23 iunie 2009 pt. depunerea înscrisurilor în vederea stabilirii corecte a cadrului procesual.
Î/ Admite cererea de reexaminare. Exonerează petentul de la plata amenzii în sumă de 500 lei.
amânat la 26 mai 2009 în vederea citării intervenientului forţat F. I cu menţiunea de a depune o copie a poliţei de asigurare RCA valabilă la data producerii accidentului pentru autovehiculul pe care-l conducea sau să indice societatea de asigurare la care era asigurat pentru răspundere civilă obligatorie acest autovehicul , sub sancţiunea amendării cu 500 lei şi în acelaşi sens se emite adresă către SC Unistil SRL şi cu menţiunea amendării cu 500 lei.
amânat la 28.04.2009pt. a se reveni cu adresă la SC Unistil SRL să depună copia poliţei de asigurare RCA valabilă la data producerii evenimentului rutier,11.10.2008.
amânat la 31.03.2009pt. ca IPJ să depună copia autorizaţiei de reparaţie, intervenientul forţat şi SC Unistil SRL să depună copia poliţei de asig, RCA.
amânat la 10.03.2009. în vederea administrării probatoriilor şi citării intervenientului forţat cu menţiunea de a depune copia poliţei de asigurare.RCA, şi IPJ să depună copia autorizaţiei de reparaţie.
amânat la 10.02.2009 pt. ca SC Unistil SRL să comunice cine se afla la volanul autovehiculului la data de 11.10.2008 , să înainteze copie de pe foaia de parcurs a autovehiculului şi copia poliţei de asigurare RCA,;IPJ Vaslui să înainteze actele care au stat la baza întocmirii procesului verbal de contravenţie; pt. ca Oficiul Registrului Comerţului Vaslui să comunice sediul SC Unistil SRL şi petentul să indice numele şi adresele martorilor.
amânat la 20.01.2009. pt. a se emite adresă la SPCPermise Auto pt.a indica deţinătorul autoturismului cu numărul de înmatriculare precizat şi IPJ Vaslui să înainteze actele care au stat la baza întocmirii procesului verbal de contravenţie.