A** T* - J**
CreditorS* T**** F** Y** S**
DebitorO** G***
IntimatC******** L**** T* - J** - D******** P****** D* V*******
CreditorV** S***
LichidatorDispune. Ia act că în dosarul asociat"a3" s-a închis procedura falimentului debitorului. DEfinitivă.
Încheiere . Admite sesizarea din oficiu.Îndreaptă eroarea materială din dispozitivul încheirii de şedinţă din 24 aprilie 2012 în sensul că în loc de acordă termen la 22 mai 2012 pentru soluţionarea eventualelor obiecţiuni la raportul final , se va citi corect ,acordă termen pentru soluţionarea eventualelor obiecţiuni la cererea de închidere a procedurii .
Dispune. Ia act că nu s-au înr4gistrat contestaţii la raportul asupra fondurilor şi a planului de distribuire sume. Dispune înregistrarea în dosar asociat a raportului final şi a situaţiilor financiare finale şi afişarea unui exemplar la uşa instanţei. Acordă termen de soluţionare a eventualelor contestaţii la raportul final la 22 mai 2012.Definitivă.
Ia act de depunerea raportului asupra fondurilor şi planul de distribuţie şi dispune afişarea unui exemplar la uşa instanţei. Acordă termenm pentru soluţionarea eventualelor obiecţiuni la 24.04.2012.Definitivă-
Termen la 10.04.2012 pentru întocmire raport asupra fondurilor obţinute din lichidarea bunurilor .
ia act de raportul de activitate nr. 481 din 28.02.2012 şi acordă termen în vederea continuării procedurii de vânzare a bunului rămas în patrimoniul debitorului la pretul redus cu 75%, la 27.03.2012. definitivă.
ia act de raportul de activitate nr 353 din 13.02.2012 şi acordă termen pentru continuarea procedurii la 28.02.2012. definitivă.
ia act de raportul de activitate şi dispune continuarea procedurii la 14.02.2012 în vederea vânzării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei.
ia act de raportul de activitate şi acordă termen pentru continuarea procedurii de vânzare a bunurilor la 20.12.2011.
ia act de raportul de activitate şi acordă termen în vederea continuării procedurii de valorificare a bunului aflat în patrimoniul debitorului la 22.11.2011.
ia act de raportul de activitate şi de raportul de evaluare depuse la dosar şi acordă termen la 11.10.2011în vederea continuării procedurii.
ia act de raportul de activitate nr. 1740 din 24.05.2011 şi acordă termen pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor mobile autotractor MAN19.403F2000 prin licitaţie publică, pornind de la preţul redus cu 25% faţă de cel stabilit prin raportul de evaluare, exclusiv TVA, la 05.07.2011. pune in vedere lichidatorului judiciar să promoveze cererea de antrenare a răspunderii materiale a administratorului statutar in limita sumei ce reprezintă valoarea bunurilor identificate în averea debitorului şi nepredate lichidatorului judiciar. definitivă.
ia act de raportul de activitate şi acordă termen pentru continuarea procedurii la 24.05.2011. definitivă.
Ia act de raportul de activitate nr.840/1.03.2011 şi acordă termen la 26.04.2011 , pentru valorificarea bunurilor .
dispune:ia act că nu s-au înregistrat contestaţii la raportul asupra fondurilor şi planului de distribuţie. acordă termen pentru continuarea procedurii la 01.03.2011. definitivă.
dispune continuarea procedurii la 18.01.2011 şi dispune afişare ala uşa instanţei a raportului asupra fondurilor obţinute din lichidare şi a planului de distribuire
ia act de raportul de activitate. acordă termen în vederea continuării procedurii de valorificare a bunurilor aflate în patrimoniul debitorului la 21.12.2010.
ia act de raportul lunar de activitate şi dispune continuarea procedurii de valorificare a bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei, inventariate şi evaluate la 07.12.2010.
ia act de raportul lunar de activitate şi dispune continuarea procedurii la 26.10.2010 în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei. Dispune afişarea la uşa instanţei a tabelului definitiv consolidat al creanţelor.
încheiere nr. 824- ia act de aprobarea de către AGC a raportului de evaluare şi a onorariului expertului evaluator şi a modalităţii de vânzare a bunurilor mobile, individual prin licitaţie publică, pornind dela preţurile stabilite prin raportul de evaluare. dispune efectuarea actelor şi operaţiunilor de vânzare. acordă termen pentru continuarea procedurii la 14.09.2010.
dispune continuarea procedurii la 22.06.2010, lichidatorul judicar urmând a întocmi raportul de evaluare cu propunerea modalităţii de vânzare a bunurilor.
ia act de raportul lunar de activitate şi dispun continuarea procedurii de evaluare bunuri şi a propunerii vizând modalitatea de vânzare.
ia act de raportul de activitate şi dispune continuarea procedurii la 11 mai 2010.
încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidatorul judiciar şi dispune continuarea procedurii la 30.03.2010 în vederea evaluării bunurilor mobile proprietatea debitoarei.
dispune: in baza art. 246 CPC ia act de renunţarea la cererea de antrenare a răspunderii materiale. acordă termen pentru continuarea procedurii la 16.03.2010. definitivă.
acordă termen la 02.02.2010 în vederea citării în calitate de pârât a administratorului social al debitoarei cu copia cererii de antrenare şi cu menţiunea de a formula probe în apărare.
ia act de raportul de activitate şi dispune continuarea procedurii la 8.12.2009.
Ia act de raportul de activitate nr.3027 din 15.09.2009 şi dispune continuarea procedurii la 10.11.2009.
ia act de raportul de activitate şi aordă termen pentru continuarea procedurii la 15.09.2009.
dispune: ia act de raportul de activitate şi acordă un nou termen pentru continuarea procedurii la 23.06.2009.
SENT. 528- ÎN TEMEIUL ART. 59 ALIN 4 DIN lEGEA 85/2006 APROBĂ RAPORTUL ADMINISTRATORULUI JUDICIAR V** S*** DE INTRARE ÎN PROCEDURA GENERALĂ A FALIMENTULUI DEBITORULUI. DISPUNE DESCHIDEREA PROCEDURII GENERALE A FALIMENTULUI DEBITORULUI. ÎN TEMEIUL ART. 107 ALIN 2 LIT b DIN LEGEA PRIVIND PROCEDURA INSOLVENŢEI NUMEŞTE ÎN CALITATE DE LICHIDATOR JUDICIAR V** S*** CU O RETRIBUŢIE DE 100 LEI RON LUNAR CE VA FI SUPORTAT DIN AVEREA DEBITORULUI.FIXEAZĂ TERMEN PENTRU DEPUNEREA PRIMULUI RAPORT ÎN PROCEDURA FALIMENTULUI LA 26.05.2009. DEFINITIVĂ. CU RECURS.
TERMEN LA 14.04.2009 ÎN VEDEREA NOTIFICĂRII CERERII FORMULATĂ DE ADMINISTRATORUL JUDICIAR PRIN CARE SE PROPUNE INTRAREA ÎN PROCEDURA FALIMENTULUI, TUTUROR CREDITORILOR ŞI DEBITORULUI.
DISPUNE. IA ACT DE APROBAREA DE CĂTRE CREDITORI A RAPORTULUI AMĂNUNŢIT ASUPRA CAUZELOR ŞI ÎMPREJURĂRILOR CARE AU DUS LA INSOLVENŢĂ ŞI ACORDĂ TERMEN PENTRU DEPUNEREA PLANULUI DE NEGOCIERE LA 31.03.2009. DEFINITIVĂ.
DISPUNE: IA ACT DE RAPORTUL ASUPRA CAUZELOR ŞI ÎMPREJURĂRILOR CARE AU DUS LA APARIŢIA STĂRII DE INSOLVENŢĂ ŞI DISPUNE NOTIFICAREA PREZENTULUI RAPORT CREDITORILOR ŞI DEBITORULUI. FIXEAZĂ TERMEN PENTRU CA DEBITORUL ŞI CREDITORII SĂ-ŞI EXPRIME SCRIS PUNCTUL DE VEDERE CU PRIVIRE LA ACEST RAPORT ŞI LA PROPUNEREA ADMINISTRATORULUI JUDICIAR DE A ÎNTOCMI UN PLAN DE REORGANIZARE LA 17.03.2009. DEFINITIVĂ.
termen la 03.03.2009 în vederea continuării procedurii.
DISPUNE:ACORDĂ TERMEN PENTRU ÎNTOCMIREA ŞI DEPUNEREA TABELULUI DEFINITIV AL CREANŢELOR LA 20.01.2009.
SENT.1564- ADMITE CEREREA, DISPUNE DESCHIDEREA PROCEDURII INSOLVENŢEI ÎMPOTRIVA S* T**** F** Y** S**.NUMEŞTE ADMINISTRATOR JUDICIAR V** S*** CU O RETRIBUŢIE DE 100 LEI RON LUNAR CE V-A FI SUPORTATĂ DIN AVEREA DEBITORULUI. ACORDĂ TERMEN LA 09.12.2008.
DISPUNE : AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA 21.10.2008.
admite cererea de amânare şi acordă termen la 14 10.2008.
Termen la cererea de amânare formulată de către apărătorul debitoarei în vederea achitării creanţei în totalitate.
termen pentru apărător.