D*** I*** D*****
PetentI************ D* P****** A* J******** A***
IntimatHot: Admite în parte plângerea formulată de petent. Constată legalitatea procesului verbal de contravenţie. Înlocuieşte sancţiunea amenzii cu sancţiunea avertismentului.
T. 18 noiembrie 2008 - văzând că nu este legal îndeplinită procedura de citare faţă de martor. Pt emiterea unei adrese la I.P.J Arad pentru a ne comunica rezultatul cercetărilor din dosarul de cercetare penală privindu-l pe petent
T. 21 octombrie 2008 - pt studiul întâmpinării. Instanţa încuviinţează proba cu martorul Manea Alexandru Constantin
T: 23 septembrie 2008, C.12 - faţă de lipsa relaţiilor solicitate la termenul anterior de judecată de la I.J.P. Arad. Pentru a da posibilitatea petentului să ia la cunoştinţă de conţinutul întâmpinării.
T.15.07.2008 pt citarea intimatului