B***** A****
PetentH******** I****
IntimatDosar nr 6075/212/2008 HOTARASTE: 5.06.2008 Admite excepţia tardivităţii introducerii plângerii. În baza art 2781 alin 8 lit a c.pr.pen respinge plângerea formulată de petenta B***** A**** împotriva ordonanţei nr 6593/P/2006 din 6.11.2007 a Parchetului de pe langa Judecătoria Constanţa ca tardiv introdusă . În baza art 192 alin 2 c.pr.pen obligă petenta B***** A**** la plata sumei de 100 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat. În baza art 193 C.pr.pen.obligă petenta la plata sumei de 500 lei în favoarea intimatului cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de acesta. Respinge cererea petentei privind obligarea intimatului la plata cheltuielilor judiciare efectuate. Cu recurs în 10 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică azi , 5.06.2008 Preşedinte Cîrciumaru Mihaela Lavinia
Pentru a da posibilitatea intimatului sa studieze dosarul si avocatului sa pregateasca apărarea incuviinteaza cererea de amanare.
Fata de lipsa de procedura cu intimatul pentru care nu s-a restituit dovada de indeplinire a procedurii de citare amana cauza; se vor cita părtile.