V***** F*****
Apelant InculpatD**** N******
Apelant InculpatM***** R****
Apelant InculpatC****** V*****
Intimat Parte vătămatăT**** V*******
Intimat Parte vătămatăRespinge, ca nefondat, apelul declarat de inculpatul M***** R****, fiul lui Ştefan şi Lalica, născut la 12 noiembrie 1988, domiciliat în Ploieşti, str. Râfov, nr. 2 K, judeţul Prahova împotriva sentinţei penale nr. 675/05.12. 2007 pronunţată de Tribunalul Prahova. Ia act de retragerea apelurilor declarate de inculpaţii V***** F***** fiul lui Natural şi Violeta, născut la 10 Mai 1983 şi D**** N******, fiul lui Udilă şi Constanţa, născut la 25 septembrie 1984, ambii deţinuţi în Penitenciarul Ploieşti, împotriva sentinţei penale nr. 675/05.12. 2007 pronunţată de Tribunalul Prahova. Compută deţinerea începând cu 01 iulie 2006, la zi pentru fiecare dintre inculpaţii V***** F***** şi D**** N******. Obligă pe fiecare dintre inculpaţii V***** F***** şi D**** N****** la plata cheltuielilor judiciare către stat, în sumă de 4oo lei, din care suma de câte 15o lei onorariu apărător oficiu, se va avansa din fondul Ministerului Justiţiei iar pe inculpatul M***** R**** la plata sumei de 25o lei, cu acelaşi titlu. Definitivă pentru inculpaţii V***** F***** şi D**** N******. Cu recurs în termen de 10 zile de la pronunţare, pentru inculpatul M***** R****, pentru părţile lipsă de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 13 iunie 2008.
Amână cauza la data de 13.06.2008 Sala 1 - lipsă procedură
Faţă de cer. de amânare a cauzei formulată de apărătorul inc.V***** F*****, acordă termen la 21.05.2008. În baza art.300/2 alin.1 şi 3 rap. la art.160/b alin.1 şi 3 Cod procedură penală, constată legalitatea şi temeinicia măsurii arestării preventive a inculpaţilor V***** F***** şi D**** N****** şi menţine această măsură. Cu recurs în termen de 24 ore de la pronunţare, iar pentru inculpatii arestaţi de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică astăzi, 30 aprilie 2008.
Termen grefă 14.04.2008 Amână cauza la data de 30.04.2008 S 1 - lipsă apărare
Faţă de cer. de amânare a cauzei formulată de apelantul D**** N****** pt. angajarea unui avocat ales, acordă termen la 7.04.2008. În baza art.300/2 alin.1 şi 3 rap. la art.160/b alin.1 şi 3 Cod procedură penală, constată legalitatea şi temeinicia măsurii arestării preventive a inculpaţilor V***** F***** şi D**** N****** şi menţine această măsură. Cu recurs în termen de 24 ore de la pronunţare, iar pentru inculpatii arestaţi de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică astăzi, 14 martie 2008.
Amână cauza la data de 14.03.2008 S 1 - lipsă procedură + lipsă apărare
În baza art.300/1 alin. 1 şi 3 rap.la art.160/b alin.1 şi 3 Cod procedură penală,constată legalitatea şi temeinicia măsurii arestării preventive a inculpaţilor V***** F*****, fiul lui natural şi Violeta, ns. la 10.05.1983 şi D**** N******, fiul lui Udilă şi Constanţa, ns. la 25.09.1984, ambii deţinuţi în Penitenciarul Ploieşti şi menţine această măsură. Dispune plata sumei de câte 40 lei onorariu pentru avocatul din oficiu,din fondul Ministerului Justiţiei. Cu recurs în termen de 24 ore de la pronunţare, iar pentru inculpatii arestaţi de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică astăzi, 21 ianuarie 2008.