A********* A****
PetentI***** A**** P****** C*******
IntimatAdmite în parte plângerea. Anulează în parte procesul-verbal seria AZ nr.0587891 întocmit la data de 2.05.2008 de IPJ Argeş-Postul de poliţie Suseni, în sensul că micşorează amenda aplicată la suma de 300 lei. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 10 noiembrie 2008.
În temeiul art.163 C.pr.civ. admite excepţia de litispendenţă. Dispune conexarea dosarului nr.1002/214/2008 la prezenta cauză. În baza art.33 din OUG 2/2001 se citează martorii din acte, Toma Gheorghe şi Vîlcu Marian. Se citează intimata Se comunică petentului un exemplar de pe referatul-întâmpinare. În vederea audierii martorilor, Amână judecarea cauzei la 10 noiembrie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 6 octombrie 2008.
Emite adresă către completul de judecată din data de 5.09.2008 C4-civil, în sensul celor menţionate în considerente. Se citează intimatul şi martorul lipsă. În vederea discutării conexării, Amână judecarea cauzei la 6 octombrie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 01 Septembrie 2008
În temeiul art.167 C.pr.civ. încuviinţează pentru petent proba testimonială cu doi martori. Se citează martorul Ciortan Cristian şi intimatul lipsă. Se comunică intimatului plângerea formulată de petent, cu menţiunea să formuleze întâmpinare şi să comunice actele care au stat la baza emiterii procesului-verbal de contravenţie. În vederea administrării probatoriului, Amână judecarea cauzei la 1 septembrie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 16 Iunie 2008.