I** M******
PetentI************ G****** A* P****** R***** - P****** M*********** P****** - S***** N** 3 P******
IntimatAdmite în parte plângerea. Înlocuieşte sancţiunea contravenţională a amenzii în sumă de 200 lei, aplicată prin procesul – verbal cu seria AZ şi nr. 0790999/27.05.2008, emis de intimată, cu sancţiunea contravenţională a avertismentului. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Pune în vedere petentei I** M****** prin citaţie să precizeze probele pe care îşi întemeiază plângerea, sub sancţiunea decăderii prevăzută de disp. art. 170, alin. 3 C.proc.civ. Dispune administrarea probei testimoniale, sens în care se citează martorul nominalizat în procesul –verbal de contravenţie şi anume Nichifor Gheorghe. În conformitate cu disp. art. 188 C.proc.civ., va dispune citarea martorului Nichifor Gheorghe cu mandat de aducere fără însoţitor. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 25.11.2009. Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Octombrie 2009.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Respinge cererea formulată de intimata INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIE ROMANE, prin care solicită comunicarea acţiunii ca neîntemeiată În baza disp. art. 242, alin. 1, pct. 2 din C. proc. civ. suspendă judecata cauzei până la o nouă stăruinţă a părţilor. Cu drept de recurs pe parcursul suspendării. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Septembrie 2008.