C****** N****** S****
PetentI** M**** - S**
IntimatAdmite cererea de îndreptare a erorii materiale formulată de petentul C****** N****** S**** cu domiciliul în Tg. Mureş, str. Vişeului nr. 8, ap. 4, jud. Mureş. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurată în Sentinţa civilă nr. 2216/15.04.2008 a Judecătoriei Tg. Mureş pronunţată în Dosarul nr. 697/320/2008, în sensul că numărul corect al procesului verbal atacat este 3357197, iar nu 3087197, cum greşit s-a menţionat. Îndreptarea se va face în toate exemplarele hotărârii. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 19 august 2009.
Admite plângerea contravenţională formulată de petiţionarul C****** N****** S****, cu domiciliul în Tg. Mureş str. Vişeului nr. 8 ap. 4 jud. Mureş, în contradictoriu cu intimatul IPJ MUREŞ , împotriva procesului-verbal de constatare a contravenţiei seria PCA nr. 3087197, încheiat la data de 17.01.2008, şi în consecinţă: Anulează procesul verbal de contravenţie mai sus menţionat . Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 15.04.2008.
Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea la data de 15.04.2008
- acordă un nou termen de judecată ; - emiterea unei adrese către intimata IPJ Mureş prin care se va solicita să comunice , raportul agentului constatator şi declaraţiile luate de intimată cu ocazia întocmirii procesului verbal. - citarea intimatei. Amână cauza la 8 aprilie 2008 . Pronunţată în şedinţă publică, azi 4 martie 2008.