M**** I**
ReclamantS*** A****
PârâtConstată perimarea cererii. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare.
În baza art. 241 al. 1 pct. 1 Cod procedură civilă, suspendă judecarea cauzei . Cu recurs în perioada suspendării.
Acordă termen pentru a da posibilitate părţilor să ia cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză.
Admite cererea de amânare formulată de apărătorul pârâtei în vederea pregătirii apărării.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Giurgiu, din data de 01.09.2009, prin care s-a stabilit amânarea fără discuţie a tuturor cauzelor aflate pe rolul fiecărui complet de judecată şi acordarea de noi termene ca urmare a protestului judecătorilor,
Având în vedere solicitarea expertului de amânare a cauzei, faţă de volumul mare de lucru al acestuia, va acorda un nou termen de judecată şi va reveni cu adresă în acest sens.
AMÂNĂ CAUZA PENTRU CA PĂRŢILE SĂ IA LA CUNOŞTINŢĂ DE CONŢINUTUL RAPORTULUI DE EXPERTIZĂ.
Faţă de lipsa celor două rapoarte de expertiză, se va reveni cu adrese în acest sens către experţi, iar cu privire la împrejurarea că pârâta nu a permis accesul expertului topograf să efectueze lucrarea, urmează a-i aplica o amendă judiciară.
În vederea întocmirii şi depunerii la dosar a rapoartelor de expertiză topografică şi construcţii, va amâna judecata cauzei.
În vederea întocmirii şi depunerii la dosar a raportului de expertiză specialitatea topografie, de către expertul Popescu Constantin desemnat la acest termen şi pentru a se înainta lista de experţi specialitatea construcţii, va amâna cauza .
PENTRU ADMINISTRARE PROBE
Amână cauza pentru ca pârâta să-şi angajeze apărător.