A******** A******** - M*****
PetentI************ D* P****** J******* S******
IntimatAdmite plângerea contravenţională. Anulează procesul verbal de constatare a contravenţiei seria AZ nr. 1047128 încheiat la data de 01.12.2008 de Poliţia mun. suceava. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 09.04.2009.
Pune în vedere petentului să asigure prezenţa martorului Cucoş Marius Alin sau să facă dovada imposibilităţii prezentării acestui martor. Pune în vedere martorului Cîrlan Ilie să se prezinte la termenul următor cu buletinul de identitate în vederea audierii. Amână judecarea cauzei la data de 9 aprilie 2009, pentru când se va repeta procedura de citare cu intimatul. Dată în şedinţă publică azi, 19 martie 2009.
Încuviinţează pentru petent proba cu martorii Cîrlan Ilie şi Cucoş Marius Alin, care urmează să se prezinte în instanţă fără a fi citaţi.
Acordă termenul solicitat de petent pentru studiul întâmpinării.