C******** L**** S*****
Intimat ReclamantS* B**************** S* - S*****
Intimat PârâtU******* A************ -*********** O***** S***** - P*** P*****
Apelant IntervenientM********* M******* Ş* D********** D*******
PârâtM********* E******** Ş* F********* P*** D************
Pârâtrespinge ca nefondată cererea. Disjunge acţiunea reconvenţională şi fixează termen de judecată pentru acţiunea reconvenţională la data de 07 aprilie 2011. Cu drept de apel în termen de 15 zile de la comunicare.
amână pronunţarea asupra sentinţei pentru data de 22 martie 2011.
amână pronunţarea asupra sentinţei pentru data de 15 martie 2011.
amână pronunţarea asupra sentinţei pentru data de 08 martie 2011.
pentru a da posibilitatea reprezetantului reclamantului să facp dovada achitării diferenţei onorariului pentru expertiză.
-amânarea cauzei pentru studierea raportului de expertiză şi pentru achitarea decontului.
-amână soluţionarea cauzei în vederea revenirii cu adresă către d-nul expert Misăraş Flaviu, pentru a proceda la efectuarea expertizei
în vederea efectării lucrării
Amână cauza pentru depunerea raportului de expertiza.
amânarea cauzei la data de 8 aprilie 2010, pentru probe
în vederea depunerii rap de exp.
emiterea adresi sătre reclamantă pentru a depune dov achit av. suplimentar.
în vederea revenirii cu adresă către expert şi Bir. Loc. Exp.
solicităm reclamantului să facă dovada plăţi avansului aferent expertizei şi expertului să înainteze raportul
amânarea cauzei la data de 22.10.2009
-amânarea prezentei cauze în vederea revenirii cu adresă către d-nul expert Durigu Radian şi, respectiv către Biroul Local de Expertize din cadrul Tribunalului Mureş pentru a ne înainta raportul de expertiză dispus a fi efectuat în prezenta cauză.
-amânarea prezentei cauze în vederea revenirii cu adresă către d-nul expert Durigu Radian pentru efectuarea expertizei în specialitatea topografie dispusă în cauză.
-amânarea prezentei cauze în vederea revenirii cu adresă către d-nul expert Durigu Radian pentru a proceda la efectuarea expertizei dispusă în cauză.
-amânarea prezentei cauze în vederea efectuării expertizei dispusă în cauză.
-amânarea prezentei cauze pentru a se pune în discuţia părţilor excepţia lipsei calităţii de exerciţiu.
-amânarea cauzei în vederea citării pârâţilor.
Amânarea cauzei în vederea depunerii la dosar a obiectivelor pentru expertiză.
cauza se amână având în vedere cererea de amânare depusă la dosar de către pârâta S.C. BALNEOCLIMATERICA S.A.
Amânarea cauzei în vederea comunicării înscrisurilor depuse
Acordă un nou termen de judecată pentru comunicarea cu pârâţii Ministerul Mediului şi Dezvoltării Durabile şi Ministerul Economiei şi Finanţelor prin Direcţia Generală a Finanţelor Publice Mureş, precum şi cu chematul în garanţie Ministerul Intreprinderilor Mici şi Mijlocii, Comerţ, Turism şi Profesii Liberale a copiilor xerox de pe cererile de chemare în judecată a altor persoane formulate de SC”Balneoclimaterica”SA Sovata, aflate la filele 21-22 , 23-24 dosar . Menţine pentru termenul următor de judecată dispoziţia din încheierea anterioară de şedinţă privind depunerea de către reprezentantul pârâtei SC”Balneoclimaterica”SA Sovata a unei completări de acţiune la cererea de chemare în judecată a altor persoane sau o cerere reconvenţională separată. Menţine dispoziţia din încheierea anterioară de şedinţă privind depunerea de către reprezentantul reclamantului a unei precizări referitoare la demersurile care au fost făcute pentru încheierea unui contract de închiriere sau concesiune cu privire la imobilul în discuţie. Prorogă pentru termenul următor de judecată pronunţarea asupra cererii în probaţiune formulată de pârâta SC”Balneoclimaterica”SA Sovata la data de 4 septembrie 2008. Dispune comunicarea cu părţile lipsă la acest termen a întâmpinării formulate de chemata în garanţie A.V.A.S. Bucureşti.
cauza se amână în vederea citării Ministerului Economiei şi Finanţelor, Ministerul Mediului, Ministerul pentru I.M.M., Comerţ, Turism şi profesii >Liberale şi AVAS Bucureşti.
-admite cerereade amânare formulată de reprezentantul reclamantului şi acordă termen pentru a studia întâmpinarea şi pentru a-şi exprima punctul de vedere cu privire la cererea de chemare în judecată altor persoane formulată de pârâtă.
-amână cauza pentru lămurirea naturii cauzei şi competenţa instanţei