Dosar 9059/200/2008 din 24.11.2008

reexaminarea sanctiunii contraventionale


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 9059/200/2008
Data dosar:
24.11.2008
Instanta:
Judecătoria Buzău
Departament:
Secţia civilă
Obiect:
reexaminarea sanctiunii contraventionale
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 02.02.2009 la ora 12:00

    Complet: CC03
  • Soluţionare

    Admite sesizarea. Disopune înlocuirea sancţiunii amenzii de 100 lei, aplicate contravenientei Costea Credinţa, prin procesul-verbal seria AZ nr. 1233406/08.07.2008, cu sancţiunea prestării a 5 ore de activitate în folosul comunităţii. Cu recurs.

  • Sedinta din data de 05.01.2009 la ora 12:00

    Complet: CC03
  • Amânat

    Faţă de menţiunea de pe citaţia emisă către contravenientă, în sensul că aceasta şi-a schimbat domiciliul, apreciază că este lipsă de procedură, astfel încât va dispune efectuarea de verificări prin Dorecţia de Evidenţă a Persoanei din cadrul Primăriei Făurei, cu privire la domiciliul actual al contravenientei. Se va cita contravenienta şi prin afişarea citaţiei la uşa instanţei, cu menţionarea numelui părinţilor. Va dispune emiterea unei adrese către Direcţia Economică din cadrul Primăriei Făurei pentru a ne comunica toate actele de executare silită efectuate pentru executarea amenzii din procesul-verbal de contravenţie.

  • Sedinta din data de 15.12.2008 la ora 09:00

    Complet: CC01
  • Amânat

    Faţă de lipsa de procedură cu contravenienta care a fost greşit citată în Focşani , în loc de Făureni, va dispune amânarea judecăţii. Va dispune citarea contravenientei în Făurei, cu menţionarea pe citaţiei a ocrotitorilor legali, Manix-Manel şi Ribana.

Flux dosar


Actualizare GRPD