Dosar 932/323/2008 din 09.09.2008

plângere contravetionala


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 932/323/2008
Data dosar:
09.09.2008
Instanta:
Judecătoria Târnăveni
Departament:
Civil_Penal_CC
Obiect:
plângere contravetionala
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 26.05.2009 la ora 8:30

    Complet: Complet 0 (BI)
  • Soluţionare

    Admite plângerea formulată de petentul CÎRNAT RAREŞ-DANIEL, în contradictoriu cu intimata I************ D* P****** A* J******** M****, împotriva procesului verbal de constatare a contravenţiei seria CC nr. 0747101 încheiat de intimată la data de 26 august 2008. Anulează procesul verbal seria CC nr. 0747101/26 august 2008 întocmit de organul constatator şi pe cale de consecinţă exonerează petentul de plata amenzii în cuantum de 300 lei aplicată prin acest proces verbal. Dispune obligarea intimatei la restituirea permisului de conducere către petent. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 26 mai 2009.

  • Sedinta din data de 05.05.2009 la ora 8:30

    Complet: Complet 0 (BI)
  • Amânat

    Apreciază că se impune amânarea cauzei iar avocatul petentului va depune la dosar lista cu denumirea şi adresele celor două societăţi de asigurare pentru autoturismele care au fost implicate în evenimentul rutier în vederea introducerii în cauză şi citării acestora. În baza art. 96 C. pr. civ. amână cauza pentru studierea actelor depuse la dosar de către intimat. Se va cita intimatul- prin reprez. legali-

  • Sedinta din data de 24.03.2009 la ora 8:30

    Complet: Complet 0 (BI)
  • Amânat

    Apreciază că se impune amânarea cauzei în vederea revenirii cu adresă către Poliţia Mun. Târnăveni pentru a se comunica instanţei numele societăţilor de asigurare pentru ambele autovehicule implicate în accident. Urmează a se cita intimatul- prin reprez. legali-

  • Sedinta din data de 17.02.2009 la ora 8:30

    Complet: Complet 0 (BI)
  • Amânat

    Apreciază că se impune amânarea cauzei în vederea emiterii unei adrese către Poliţia Municipiului Târnăveni pentru a se comunica instanţei o copie lizibilă a procesului- verbal de contravenţie, schiţa evenimentului rutier şi să indice numele societăţii de asigurare la care era asigurată maşina petentului. Se va cita intimatul.

  • Sedinta din data de 13.01.2009 la ora 8:30

    Complet: Complet 0 (BI)
  • Amânat

    acorda un ultim termen de judecata in vederea administrarii probei cu un martor.

  • Sedinta din data de 18.11.2008 la ora 8:30

    Complet: Complet 0 (BI)
  • Amânat

    Amână cauza pentru audiere martor.

  • Sedinta din data de 14.10.2008 la ora 8:30

    Complet: Complet 0 (BI)
  • Amânat

    amânat pentru a da posibilitatea petentului să-şi angajeze avocat

Flux dosar


Actualizare GRPD