Dosar 946/253/2008 din 22.10.2008

partaj judiciar succesoral


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 946/253/2008
Data dosar:
22.10.2008
Instanta:
Judecătoria Macin
Departament:
Civil - Penal
Obiect:
partaj judiciar succesoral
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 29.06.2009 la ora 8:00

    Complet: Complet amanare C1
  • Admis fond

    Admite acţiunea civilă. Dispune ieşirea din indiviziune.

  • Sedinta din data de 24.06.2009 la ora 09:00

    Complet: C1
  • Încheiere

    Amână pronunţarea la data de 29 iunie 2009.

  • Sedinta din data de 27.05.2009 la ora 09:00

    Complet: C1
  • Amânat

    Instanţa verificând modul de efectuare a expertizei şi a suplimentului la expertiză , constată că experta nu a respectat obiectivele stabilite de instanţă , deşi i s-a cerut să refacă expertiza în totalitate. În aceste condiţii , se va reveni către expertă , să refacă expertiza în conformitate cu obiectivele stabilite de instanţă. De asemenea , faţă de motivele de mai sus , instanţa va respinge contestaţia formulată de expertă cu privire la amenda de 300 lei aplicată prin încheierea din 22 aprilie 2009 şi din aceleaşi considerente dispune ca în baza art. 108/1 pct. 2 lit. „c” cod pr. civilă aplicarea unei alte amenzi de 300 lei. În acelaşi timp , i se va atrage atenţia expertei , că este ultimul termen ce i se acordă pentru refacerea expertizei, în caz contrar urmând a fi numit un nou expert şi consecinţa neplăţii onorariului.

  • Sedinta din data de 22.04.2009 la ora 09:00

    Complet: C1
  • Încheiere

    Avându-se în vedere faptul că expertul nu a respectat în raportul suplimentar dispoziţiile dispuse de instanţă,

  • Sedinta din data de 25.03.2009 la ora 09:00

    Complet: C1
  • Amânat

    Faţă de cele expuse în raportul de expertiză de către d-na expert Vlăsceanu Maria , instanţa

  • Sedinta din data de 11.03.2009 la ora 09:00

    Complet: C1
  • Amânat

    Faţă de cererea formulată de reclamantă, prin care acordarea unui nou termen de judecată pentru a lua la cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză tehnică topografică, cât şi faţă de lipsa actelor de stare civilă ale pârâtului Melinte Ionel , instanţa

  • Sedinta din data de 11.02.2009 la ora 09:00

    Complet: C1
  • Amânat

    Faţă de lipsa raportului de expertiză tehnică topografică cât şi faţă de lipsa actelor de stare civilă ale pârâtului Melinte Ionel , instanţa urmează a acorda un nou termen de judecată.

  • Sedinta din data de 14.01.2009 la ora 09:00

    Complet: C1
  • Amânat

    Faţă de lipsa raportului de expertiză tehnică topografică cât şi faţă de lipsa actelor de stare civilă ale pârâtului Melinte Ionel , instanţa urmează a acorda un nou termen de judecată.

  • Sedinta din data de 26.11.2008 la ora 09:00

    Complet: C1
  • Amânat

    Instanţa având în vedere precizarea făcută astăzi în şedinţă publică , va dispune citarea pârâtului Melinte Ionel prin reprezentantul legal M****** G******* – mamă. Instanţa va dispune a se face adresă către M****** G******* , solicitându-se copii de pe actele de stare civilă ale minorului Melinte Ionel.

Flux dosar


Actualizare GRPD