Dosar 9472/288/2008 din 10.12.2008

hotarâre care sa tina loc de act autentic


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 9472/288/2008
Data dosar:
10.12.2008
Instanta:
Judecătoria Râmnicu Vâlcea
Departament:
CIVILA
Obiect:
hotarâre care sa tina loc de act autentic
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 18.03.2009 la ora 09:00

    Complet: Civ C20A
  • Soluţionare

    Admite acţiunea formulată de reclamantul P******** I****, în contradictoriu cu pârâta COSTOIU ELENA. Constată că la data de 09.09.2008 între pârâtă, în calitate de vânzător şi reclamantă, în calitate de cumpărător, a intervenit înscrisul sub semnătură privată intitulat „ antecontract de vânzare-cumpărare”,având ca obiect un teren situat in com.Nicolae Bălcescu , judeţ Vâlcea, punctul ,,La Nitu " , în suprafaţa de 5637 mp. cu următoarele vecinătăţi: Nord- drum judeţean; Sud- râul Topologu, zăvoi, Est-Df. Ene M.Ioana, Vest- Defunct Tinca I.Gheorghe, cu preţul de 10000 lei, achitat integral de reclamantă la data încheierii antecontractului. Prezenta hotărâre ţine loc de act autentic de vânzare-cumpărare cu privire la terenul individualizat mai sus. Ia act că reclamanta nu solicită cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 18.03.2009.

  • Sedinta din data de 25.02.2009 la ora 09:00

    Complet: Civ C20A
  • Amânat

    Amână judecarea cauzei pentru a se depune planul de amplasament de către reclamantă

  • Sedinta din data de 04.02.2009 la ora 09:00

    Complet: Civ C20A
  • Amânat

    Având în vedere cererea formulată de apărătorul reclamantei, apreciază că se impune amânarea cauzei şi acordarea unui ultim termen de judecată pentru a da posibilitate reclamantei să achite diferenţa de taxă de timbru şi să depună la dosar planul de amplasament şi certificatul fiscal.

  • Sedinta din data de 14.01.2009 la ora 09:00

    Complet: Civ C20A
  • Amânat

    Având în vedere întâmpinarea depusă la dosar şi comunicată reclamantei, în temeiul art. 96 C.pr.civ urmează a amâna judecarea cauzei pentru a da posibilitate reclamantei să ia cunoştinţă de întâmpinare. Constatând că reclamanta nu a achitat integral taxa de timbru, va pune în vedere reclamantei să achite diferenţa de taxa de timbru în valoare de 664, 26 lei şi timbru judiciar în valoare de 5 lei sub sancţiunea anulării cererii ca netimbrată

Flux dosar


Actualizare GRPD