Dosar 10069/245/2009 din 06.05.2009

acţiune în constatare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 10069/245/2009
Data dosar:
06.05.2009
Instanta:
Judecătoria Iași
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
acţiune în constatare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 05.01.2010 la ora 8:00

    Complet: C06
  • Soluţionare

    Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasiive. Respinge acţiunea.

  • Sedinta din data de 13.10.2009 la ora 8:00

    Complet: C06
  • Amânat

    Încuviinţează obiecţiunile formulate la raportul de expertiză, obiecţiuni formulate de către reclamantă. Se vor înainta expertului obiecţiunile formulate cu adresă , adresă prin care io se va pune înb vedere să răspundă acestora în termen procedural urmând a înainta răspunsul la dosar cu cel puţin 15 zile înaintea termenului de judecată , sub sancţiunea imputării tergiversprii soluţionării ăpricinii. Se va repeta procedura de citare cu pârâţii. Amână judecarea pricinii şi stabileşte termen pentru data de 05 ianuarie 2010.

  • Sedinta din data de 02.09.2009 la ora 8:00

    Complet: C06
  • Încheiere

    Preschimbă termenul de judecată acordat la data de 06.10.2009 pentru data de 13.10.2009

  • Sedinta din data de 01.09.2009 la ora 8:00

    Complet: C06
  • Încheiere

    Admite cererea de amânare formulată de către reclamantă şi pune în vedere acesteia să achite diferenţă onorariu expert în cuantum de 300 lei , sub sancţiunea suspendării judecării cauzei în temeiul art. 155 indice 1 din Codul de procedură civilă. Se va repata procedura de citare cu pârâţii , M********* I*** urmând a fi citat cu un exemplar al raportului de expertiză. Amână judecata cauzei şi acordă termen de judecată la data de 06.10.2009

  • Sedinta din data de 09.06.2009 la ora 8:00

    Complet: C06
  • Amânat

    Pune în vedere reclamantei să depună la dosar : dovada achitării impozitului pe perioada 1990 la zi. Se va repeta procedura de citare cu pârâţii cu menţiunea de a depune întâmpinare , sub sancţiunea decăderii din dreptul de a formula şi propune probe. Încuviinţează proba cu efectuarea unei expertize topo - cadastrale. Desemnează expert pentru întocmirea raportului de expertiză, dl. expert Răileanu Dumitru şi fixează onorariu provizoriu în cuantum de 500 lei în sarcina reclamantei. Pune în vedere reclamantei să depună la dosar dovada achitării onorariului şi obiectivele expertizei până la sfârşitul săptămânii , sub sancţiunea suspendării judecăţii cauzei în temeiul art. 155 indice 1 Cod procedură civilă. Amână judecarea pricinii şi stabileşte termen pentru data de 01.09.2009, termen până la care se va efectua şi depune la dosar raportul de expertiză.

Flux dosar


Actualizare GRPD