C******** D****
PetentI************ D* P****** A* J******** A************** P******* R******
IntimatRespinge plângerea contravenţională formulată de petentul CÂRLĂNARU DĂNUŢ în contradictoriu cu intimatul INSPECTORATUL DE POLIŢIE AL JUDEŢULUI ARGEŞ – SERVICIUL POLIŢIE RUTIERĂ ca neîntemeiată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică din data de 22.03.2010
Admite ca întemeiată cererea apărătorului petentului de amânare a cauzei pentru a lua cunoştinţă de conţinutul raportului agentului constatator. Amână judecarea cauzei la 22.03.2010, pentru când se citează intimatul, petentul având termen în cunoştinţă. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Februarie 2010
Revine cu adresă către intimat, cu menţiunea de a comunica la dosar raportul agentului constatator, întocmit cu ocazia constatării contravenţiei, cu avertisment amendă pentru persoana având atribuţii să răspundă solicitării instanţei Amână judecarea cauzei la 15.02.2010. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 18 Ianuarie 2010
Încuviinţează petentului proba cu înscrisuri, apreciind că este utilă, pertinentă şi concludentă, putând duce la soluţionarea în fond a pricinii, potrivit disp.art.167 C.pr.civ. Se emite adresă către intimată, cu menţiunea de a comunice la dosar raportul agentului constatator, întocmit cu ocazia constatării contravenţiei. Amână judecarea cauzei la 18.01.2010. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 Decembrie 2009.
Amână judecarea cauzei la 07.12.2009. Se reia procedura de citare cu intimata. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Noiembrie 2009.
Amână judecarea cauzei la data de 09.11.2009. Se citează intimata, cu copie de pe înscrisurile depuse la dosar de apărătorul petentului, la acest termen de judecată. Se citează petentul. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Octombrie 2009.