I****** C*********
ReclamantD**** M******
PârâtD**** A********
PârâtAdmite cererea formulata de petentul Ionescu Puiu Constantin. Dispune indreptarea erorii materiale strecurate în dispozitivul sentintei civile nr. 1014 din 22.09.2010 pronuntata de Judecatoria Pucioasa in dosarul nr. 1108/283/2009 ca fiind Ionescu Puiu Constantin în loc de I****** C********* reclamant fiind Ionescu Puiu Constantin , Pucioasa, Republicii, nr. 139, judetul Dambovita , paraţi D**** M******- Targovişte, bd. Independentei, bl. J 1, et.5,ap.18., judetul Dambovita, D**** A********, Pucioasa , Republicii, nr. 139, judetul Dambovita . Prezenta indreptare eroare materiala se va face in ambele exemplare ale incheierii. Fără drept de apel. Pronuntata in sedinta publica din 13.12.2010.
Admite acţiunea formulată si modificata de reclamantul I****** C********* , domiciliat în Pucioasa, str. Republicii, nr. 139, judetul Dambovita , în contradictoriu cu paraţiii D**** M****** , domiciliata în Targovişte, B-dul.Independentei , bl. J1,ap.18,et.5, judetul Dambovita şi D**** A********, cu ultimul domciliu în Pucioas,a str. Republicii, nr. 139, judetul Dambovita. Constată că reclamantul este proprietarul cotei de ½ din suprafata de 1084 mp , teren situat în Pucioasa , strada Republicii, nr.139 cu vecinataţile mentionate în planul de amplasament şi a construcţiilor aflate pe acesta respectiv C 2 compus din 3 camere, cămara, hol , C 1, şi a magaziei cu doua încaperi construita din lemn. Ia act ca nu se solicita cheltuieli de judecata. Prezenta ţine loc de titlu de proprietate. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţata în şedinta publica din 22.09.2010.
Dosar nr.1108/283/2009 DISPUNE: Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 22.09.2010, în vederea administrării probatoriului. Pronunţată în şedinţa publică din 16.09.2010. PREŞEDINTE, GREFIER, Mastacan Irina Sîrboiu Viorica
I N S T A N T A : Constatând că probele cu înscrisuri şi doi martori solicitate de reclamant sunt utile, pertinente, concludente şi de natură a duce la dezlegarea pricinii, în temeiul art. 167 Cod procedură civilă, urmează a le încuviinţa, şi în vederea administrării acestora, va amâna cauza , motiv pentru care : DISPUNE: Încuviinţează pentru reclamant probele cu înscrisuri şi doi martori care vor fi prezentaţi personal pentru audiere.. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 16.09.2010, în vederea administrării probatoriului. Pronunţată în şedinţa publică din 17.06.2010.
I N S T A N Ţ A Apreciază că la acest termen procedura de citare prin publicitate cu pârâtul D**** A******** nu s-a realizat în mod corect, astfel că va amâna cauza în vederea refacerii procedurii de către apărătorul reclamantului, şi în consecinţă : DISPUNE: Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 17.06.2010, în vederea refacerii procedurii de citare cu pârâtul D**** A******** prin publicitate la ziar de către apărătorul reclamantului. Se va cita pârâta D**** M******. Pronunţată în şedinţa publică din 13.05.2010.
Amână cauza la 13 mai 2010 cu citarea pârâtei D**** M****** Pune în vedere apărătorului reclamantei să facă dovada citării pârâtului D**** A******** prin publicitate
Acordă termen pentru a se realiza procedura de citare prin ziar cu pârâtul D**** A********. Amână cauza la 08.04.2010 Pronunţată în şedinţa publică din 25.02.2010.
Avand in vedere ca la acest termen presedintele completului de judecata se afla in CO si neexistand alt complet, pentru a fi inlocuita la aceasta data , se va amana cauza si se vor cita partile care nu au cunostinta de termenul stabilit de instanta . Acorda termen la 25.02.2010
Se va cita pârâta D**** M****** cu un exemplar al precizărilor şi actelor depuse de av.Constantin Liliana apărătorul reclamantului; Amână cauza la 22.12.2009
DISPUNE Amână cauza la 17 noiembrie 2009 cu citarea părţilor care nu au termen în cunoştinţă