B*** M****
PetentP****** C******
IntimatC***** I**
IntimatSC nr. 1255/18.06.2009 - Admite plângerea. Anulează procesul verbal de contravenţie şi în consecinţă dispune restituirea permisului de conducere şi exonerează pe petent de plata amenzii şi punctele de penalizare. Pronunţată în şedinţă publică.
Amână cauza la 18.06.2009 pentru a se introduce în cauză asiguator SC Asigurarea Reasigurarea ARDAF- Sucursala Dolj , iar petentul va prezenta martorii încuviinţaţi fără citaţie.
Amână cauza la data de 04.06.2009, având în vedere lipsa părţilor - care se vor cita.
Acordă un nou termen de judecată, la 21,05,2009 pentru ca petentul sa prezinte polita de asigurare RCA a autoturismului Cielo cu nr B-39-RID, valabila la data evenimentului rudier din data de 08,11,2008. Citarea asiguratorului SC ASIROM Sucursala Dolj si a intimatilor C***** I** si Politia Calafat. Pronunţată în şedinţa publică de la 06,05, 2009.
Admite cererea. În baza art. 24 alin.1 C.p.civ. constată că doamna judecător V. Stanciu este incompatibilă să soluţioneze cauza. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică.