M****** G******
ReclamantM****** N*** O*****
ReclamantP******* I***
ReclamantP******* O******
ReclamantC***** S*****
PârâtRespinge cererea ca inadmisibila
Hotarare 2929/2013 din 13.03.2013Amâna pronuntarea la data de 13.03.2013, ora 15:00.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 07.03.2013Amâna pronuntarea la data de 07.03.2013, ora 15:00
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 01.03.2013Respinge cererea de recuzare, ca neîntemeiata.
Incheiere recuzare din 14.02.2013Pentru solutionarea cererii de recuzare formulata de reclamant
Incheiere de sedinta din 05.02.2013Pentru introducerea în cauza a pârâtilor Cozac Florin Dumitru si Cozac Cristina Elena, ambii cu domiciliul în mun. Botosani Aleea Curcubeului nr. 13, sc. C, ap. 4, jud. Botosani, care vor fi citati cu actele precizatoare
Incheiere de sedinta din 10.01.2013Pentru a da posibilitatea aparatoarei pârâtilor sa studieze precizarile depuse de catre reclamanti si pentru a putea formula în scris un punct de vedere
Incheiere de sedinta din 16.11.2012Pentru introducerea în cauza a pârâtelor Tanase Petronela Simona, Tanase Marinela, Carpân Mariana si Carpân Tatiana, iar partile lipsa sa ia la cunostinta de cererea de chemare în judecata si înscrisurile în probatiune depuse de catre reclamanti în sprijinul cererii lor,
Incheiere de sedinta din 15.10.2012Pentru ca reclamantii sa precizeze cine sunt reclamantii, pârâtii si intervenientii în cauza, cu indicarea adresele complete, si care este obiectul cererii, precum si sa depuna copii de pe cererea de chemare în judecata pentru a fi comunicate pârâtilor, sub sanctiunea suspendarii judecarii cauzei conform art. 155 ind. 1 Cod procedura civila
Incheiere de sedinta din 19.09.2012Fata de solicitarea aparatorului reclamantului Petraru Ioan, va dispune emiterea unei adrese catre Primaria Piatra Neamt prin care se va solicita sa comunice instantei, Anexa 4 si extras uz oficial al certificatului de deces al defunctei Carpan Arestica, CNP – *********0013, cu ultimul domiciliu în Piatra Neamt, str. B-dul Decebal nr.94, Bl.G5, Sc.C, Ap.46, jud. Neamt.
Incheiere de sedinta din 03.09.2012Suspenda de drept cauza în baza art.243 alin.1, pct.1 C.p.c.
Incheiere suspendare din 10.05.2012Pentru distribuirea cauzei, conform Hot. nr. 3/16 februarie 2012.
Incheiere de sedinta din 06.04.2012Pentru continuitatea completului de judecata.
Incheiere de sedinta din 16.02.2012Pentru continuitatea completului de judecata.
Incheiere de sedinta din 05.01.2012Admite cererea formulata în temeiul art. 281 indice 1 (2) Cod procedura civila. Suspenda judecarea cauzei în temeiul art. 155 indice 1 Cod procedura civila. Cu recurs pe toata durata suspendarii.
Incheiere suspendare din 02.11.2011Se vor emite adrese reclamantilor pentru a se prezenta în instanta si a preciza daca mai au de formulat si alte probe în dovedirea actiunii.
Incheiere de sedinta din 07.10.2011Fata de lipsa de procedura cu reclamantul Cotolan Valentin,dispune citarea acestuia de la domiciliul indicat de catre aparatorul reclamantilor.
Incheiere de sedinta din 13.09.2011Suspendat conform art. 155 ind. 1 Cod procedura civila.
Incheiere suspendare din 01.11.2010Dispune a se comunica numitilor Cotolan Valentin si Irimia Ioan câte un exemplar de pe precizarile depuse de exp. Tarus Cornel. La solicitarea partilor prezente si a aparatorilor acestora, se acorda un nou termen pentru studiul precizarilor formulate de catre exp. Tarus Cornel.
Incheiere de sedinta din 18.10.2010În temeiul art. 57 Cod procedura civila admite cererea de chemare în judecata, în calitate de persoane care pot sa reclame aceleasi drepturi ca si reclamantii, a numitilor Irimia Ion, Isac Emil si Cotolan Valentin. Amâna judecarea cauzei la 18 octombrie 2010 pentru când : - Recl. Pietrau Ioan si Olimpia au t.c; - Se va reveni cu procedura de citare a reclamantilor lipsa ; - Se vor cita martorii propusi de reclamanti; - Admite proba cu o cercetare la fata locului, sens în care se vor cita partile lipsa, precum si expertul, pentru data de 13 octombrie 2010.
Incheiere de sedinta din 14.09.2010comunicare raport
Incheiere de amanare a judecarii din 23.06.2010În temeiul disp. art. 167 al. 1 Cod procedura civila va admite proba cu martori solicitata de reclamanti si dispune citarea acestora. De asemenea, va dispune a se emite adresa la expert, cu mentiunea de a depune la dosar raspunsul la obiectiunile la raportul de expertiza si a se emite adresa aparatorului pârâtilor,pentru a indica martorii si adresa acestora sau sa asigure prezenta acestora în instanta.
Incheiere de amanare a judecarii din 09.06.2010Fata de lipsa raportului de expertiza, instanta dispune a se reveni cu adresa catre expertul Tarus Cornel pentru a i se aduce la cunostinta noul termen de judecata acordat pentru depunerea lucrarii. Pune în vedere aparatorilor partilor sa asigure prezenta martorilor la urmatorul termen de judecata, pentru a fi audiati în contradictoriu. Pune în vedere av. Ciobanu sa depuna la dosar dovada achitarii diferentei onorariu expert în cuantum de 800 lei.
Incheiere de amanare a judecarii din 25.05.2010Dispune ca audierea martorilor sa aiba loc la urmatorul termen, în contradictoriu. Pune în vedere aparatorilor partilor sa asigure prezenta martorilor la urmatorul termen de judecata. Fata de lipsa raportului de expertiza, instanta dispune a se reveni cu adresa catre expertul Tarus Cornel pentru a i se aduce la cunostinta noul termen de judecata acordat pentru depunerea lucrarii
Incheiere de amanare a judecarii din 28.04.2010Dispune a se reveni cu adresa catre expertul Tarus Cornel pentru a i se solicita sa raspunsa la urmatoarele obiectiuni: 1. Sa identifice suprafata vânduta lui Sîrbu Gheorghe de catre Carpen Aristica si sa precizeze daca în acest sens se modifica suprafata pe care o detine în fapt Carpen Aristica. 2. Sa precizeze daca drumul din latura dreapta face parte din proprietatea lui Carpen Artistica. 3. Sa indice parcele cadastrale pe schite. 4. Sa identifice suprafata vânduta catre SC Tricon de catre Carpen Aristica , si sa precizeze daca în acest sens se modifica suprafata pe care o detine în fapt Carpen Aristica. 5. Sa arate daca identificarea terenului reclamantilor si pârâtilor în Anexa 3 s-a facut conform titlurilor de proprietate si sa precizeze cum s-a ajuns la concluzia terenului în plus. 6. Sa precizeze cotele proprietatilor, cu dimensiuni sa fie identificate si pe trupul 2 si sa arate daca acestea au fost retinute din acte si dimensiuni cadastrala. La stabilirea dimensiunilor sa aiba în vedere actele de proprietate si sa arate daca rezulta modificari ale suprafetelor în urma verificarii titlului de proprietate. 7. Sa precizeze daca exista copaci si pe ce proprietate sunt amplasati, pe proprietatea ce se cuvine lui Carpen Aristica sau pe suprafata pe care o detine în plus. 8. Sa arate daca pe linia limitrofa dintre trupul 2 si Carpen Aristica exista 2 rânduri de gard, unul facut de reclamant si unul de pârâta. 9. Sa explice daca punerea în posesie conform procesului verbal din 19.03.2006 s-a facut conform titlului de proprietate, posesiei actuale sau documentatei cadastrale. 10. Sa identifice linia de demarcatie între Carpen Aristica si Petrariu, portiunea de vecinatate corespunzatoare loturilor S6 si S7 , vândute de Petrariu catre Irimia Ion, respectiv Cotolan Pune în vedere aparatorului pârâtilor sa îsi exprime punctul de vedere cu privire la necesitatea completarii cadrului procesual.
Incheiere de amanare a judecarii din 01.04.2010Fata de lipsa raportului de expertiza, instanta dispune a se reveni cu adresa catre expertul Tarus Cornel pentru a i se aduce la cunostinta noul termen de judecata acordat pentru depunerea lucrarii, urmând a se efectua verificari la BLE pentru a se verifica daca raportul a fost efectuat.
Incheiere de amanare a judecarii din 09.03.2010Încuviinteaza decontul ocazionat de efectuarea expertizei si pune în vedere aparatorului reclamantilor sa faca dovada achitarii diferentei onorariu expert în cuantum de 400 lei. Fata de lipsa raportului de expertiza, instanta dispune a se reveni cu adresa catre expertul Tarus Cornel pentru a i se aduce la cunostinta noul termen de judecata acordat pentru depunerea lucrarii.
Incheiere de sedinta din 19.02.2010Dispune a se efectua adresa expertului Tarus Cornel sa procedeze la efectuarea expertizei dispusa în cauza, având ca obiective: 1. Identificarea proprietatii reclamantilor; 2. Identificarea proprietatii pârâtilor 3. Stabilirea liniei de hotar dintre proprietati. Dispune ca martorii propusi de parti sa fie audiati dupa efectuarea expertizei, pentru a putea fi audiati în cunostinta de cauza. Necesitatea efectuarii unei cercetari la fata locului, va fi pusa în discutia partilor dupa efectuarea expertizei. Pune în vedere aparatorului reclamantei sa depuna la dosar dovada achitarii onorariului provizoriu expert în cuantum de 600 lei.
Incheiere de sedinta din 27.01.2010Constata necesar a se comunica pârâtilor un exemplar din completarea la actiune si raspunsul la întâmpinare, sens în care li se va efectua adresa. Pune în vedere av. Ciobanu Dorina sa timbreze cererea de completare a actiunii.
se constata ca s-a depus la dosar întâmpinare, cu înscrisuri atasate. INSTANTA, Pentru ca aparatorul reclamantilor sa ia la cunostinta de continutul întâmpinarii si al înscrisurilor atasate acesteia, instanta va dispune amânarea cauzei, urmând a se reveni l procedura de citare a partilor lipsa.