M****** M***
PetentP****** C******
IntimatSC nr.1769/22.10.2009 - Respinge plângerea. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică.
Amână cauza la 22.10.2009 pentru a se cita martorul lipsă cu avertisment-amenda 500 lei în caz de neprezentare.şi cu mandat de aducere
Termen - 01.10.2009 - având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor de la Judecătoria Calafat din 01.09.2009, potrivit căreia magistraţii din Calafat s-au alăturat protestului magistraţilor de la Tribunalul Bucureşti, şi nu vor soluţiona decât cauze penale privind măsurile preventive; se vor cita părţile.
Amînă judecarea cauzei la 10.09.2009, care va fi repartizată aleatoriu în sistem ciclic, completului C4, pentru cînd se va cita intimata şi martorul lipsă Curucu Alin Ionuţ, cu mandat de aducere şi adresă la Poliţia com.Desa, să ne asigure prezenţa martorului, la următorul termen de judecată.
Amînă cauza la 07.07.2009, avînd în vedere lipsa martorului din oficiu Curucu Alin Ionuţ. Citarea petentei şi a martorului cu avertisment.
Amînă cauza la 16.06.2009. Instanţa din oficiu dispune audierea martorului din procesul verbal Curucu Alin Ionuţ, care va fi citat. Martorii petentului Vasile Mioara şi Vasile Marian vor fi prezentaţi fără citaţie. Citarea intimatei.