Dosar 13274/280/2009 din 24.09.2009

plângere contravetionala


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 13274/280/2009
Data dosar:
24.09.2009
Instanta:
Judecătoria Pitești
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
plângere contravetionala
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 05.05.2010 la ora 8:30

    Complet: C3-1
  • Respingerea plângerii

    Respinge plângerea. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 31.03.2010 la ora 8:30

    Complet: C3-1
  • Încheiere

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE În conformitate cu disp. art. 189, alin. 2 C.proc.civ., emite adresă către intimata I************ D* P****** A* J******** A**** - S******** P******* R****** pentru a preciza dacă sunt de acord să fie audiată în calitate de martor, soţia petentului B***** M***** I****. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 05.05.2010 pentru când petentul are termen în cunoştinţă şi pentru când se citează intimata. Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 31 Martie 2010.

  • Sedinta din data de 24.02.2010 la ora 8:30

    Complet: C3-1
  • Încheiere

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Pune în vedere acestuia să facă dovada imposibilităţii de prezentare a martorilor, sub sancţiunea amenzii în cuantum de 700 pentru fiecare martor şi totodată pune în vedere petentului să aducă martorii aşa cum s-a obligat, sub sancţiunea decăderii din probă prevăzută de disp. art 170 alin 3 C.proc.civ., având în vedere că nu a prezentat domiciliile acestora. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 31.03.2010 pentru când petentul are termen în cunoştinţă şi pentru când se citează intimata. Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 24 Februarie 2010.

  • Sedinta din data de 20.01.2010 la ora 8:30

    Complet: C3-1
  • Încheiere

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Încuviinţează pentru petent probele solicitate şi anume proba cu înscrisuri şi proba testimonială. Pune în vedere petentului, prin apărător să depună la dosarul cauzei lista cu numele şi domiciliile martorilor în vederea audierii, în termen de 5 zile, sau să-i aducă necitaţi aşa cum s-a obligat, sub sancţiunea prevăzută de disp. art. 170, alin. 3 C.proc.civ. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 24.02.2010 pentru când petentul are termen în cunoştinţă şi pentru când se citează intimata. Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Ianuarie 2010.

  • Sedinta din data de 02.12.2009 la ora 8:30

    Complet: C3-1
  • Încheiere

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea formulată de petentul Buzatu Mircea Ionuţ prin care solicită acordarea unui termen de judecată pentru a-şi angaja apărător ca fiind legală şi întemeiată. Amână judecata cauzei şi acordă termen la data de 20.01.2010 pentru când petentul are termen în cunoştinţă şi pentru când se citează intimata IPJ Argeş. Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Decembrie 2009.

Flux dosar


Actualizare GRPD