Dosar 1341/1285/2009 din 27.05.2009

procedura insolvenţei – persoane juridice de drept privat


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1341/1285/2009
Data dosar:
27.05.2009
Instanta:
Tribunalul Comercial Cluj
Departament:
Comercial
Obiect:
procedura insolvenţei – persoane juridice de drept privat
Categorie:
Litigii cu profesionistii
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 07.07.2010 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6 - amanare
  • Soluţionare

    Admite cererea lichidatorului judiciar TERPE MARIA CRISTINA în cadrul procedurii insolvenţei privind pe debitoarea SC TEHNODAL PRODIMPEX SRL, cu sediul în Cluj Napoca, str. Parâng, nr. 37, bl. T3, ap. 131, jud. Cluj şi, în consecinţă: Dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei SC TEHNODAL PRODIMPEX SRL, în conformitate cu dispoziţiile art. 129 din Legea nr. 85/2006. Dispune radierea debitoarei SC TEHNODAL PRODIMPEX SRL, din evidenţele Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj. Dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Generale a Finanţelor Publice a judeţului Cluj şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj. Descarcă lichidatorul judiciar TERPE MARIA CRISTINA de îndatoriri şi responsabilităţi. Încuviinţează cheltuielile de procedură în cuantum de 240 lei şi în parte onorariul lichidatorului judiciar TERPE MARIA CRISTINA, în cuantum de 3.000 lei inclusiv TVA, care urmează a fi achitate din fondul de lichidare constituit conform art. 4 din Legea nr. 85/2006.

  • Sedinta din data de 28.04.2010 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amânat

    Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 07 iulie 2010, sala 249, ora 11,00, termen dat în cunoştinţă lichidatorului judiciar.

  • Sedinta din data de 10.02.2010 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Soluţionare

    admite cererea lichidatorului obliga paratul P**** C******* A***** la plata sumei de 23.861 lei

  • Sedinta din data de 02.12.2009 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amânat

    Amănă cauza, în vederea îndeplinirii procedurii legale de citare cu pârâtul.

  • Sedinta din data de 14.10.2009 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Soluţionare

    Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar TERPE MARIA CRISTINA şi, în consecinţă: Încuviinţează tabelul definitiv al creanţelor împotriva averii debitoarei SC TEHNODAL PRODIMPEX SRL după cum urmează: I. CREANŢE BUGETARE: AFP a mun. Cluj Napoca prin DGFP a jud. Cluj 23.861 lei Dispune înregistrarea şi afişarea de către lichidatorul judiciar a tabelului definitiv al creanţelor la sediul Tribunalului Comercial Cluj, conform art. 74 alin. 1 din Legea nr. 85/2006. Se va cita pârâtul P**** C******* A***** cu o copie a cererii de chemare în judecată prin BPI şi potrivit Codului de procedură civilă. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 2 decembrie 2009. Definitivă şi executorie. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 14 octombrie 2009.

  • Sedinta din data de 24.06.2009 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Soluţionare

    Admite cererea formulata de creditoarea DGFP CLUJ privind deschiderea procedurii insolventei imoptriva debitoarei SC TEHNODAL PRODIMPEX SRL, J12/1740/1997. Deschide procedura insolventei in forma simplificata impotriva debitoarei si numeste in calitate de lichidator judiciar provizoriu pe TERPE MARIA CRISTINA care va indeplini atributiile prevazute de art. 25 din L.85/2006. Stabileşte în sarcina debitoarei obligaţia de a depune la dosarul cauzei actele şi informaţiile prev. de art.28 alin.1 din Legea nr.85/2006, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii. Stabileşte în sarcina lichidatorului obligaţia de a depune la dosar un raport asupra cauzelor şi imprejurărilor ce au dus la apariţia stării de insolvenţă a debitoarei, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă conform prev. art.54 din Legea nr.85/2006. Dispune în sarcina lichidatorului efectuarea notificărilor prev. de art.61 din Legea nr.85/2006, creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor conform prev. art.28 alin.1. Dispune desemnarea administratorului special în vederea reprezentării intereselor asociaţilor. Dispune indisponibilizarea părţilor sociale în registrul special de evidenţă şi în conturile înregistrate electronic. Stabileşte în sarcina administratorului special obligaţia de a pune la dispoziţia lichidatorului toate informaţiile cerute cu privire la activitatea debitoarei, precum şi lista cuprinzând plăţile şi transferurile patrimoniale efectuate în cele 120 de zile anterioare deschiderii procedurii. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără ordinul lichidatorului, sub sancţiunea prevăzută de art.48 alin.2 din Legea nr.85/2006. Stabileşte termenul limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei, la data de 29.07.2009, termenul de verificare, întocmire, afişare şi comunicare a tabelului preliminar al creanţelor la data de 25.08.2009, termenul pentru depunerea contestatiilor la 23. 09.2009 precum şi termenul de definitivare al tabelului creanţelor, la data de 14.10.2009. Dispune notificarea de către lichidator a intrării în procedura simplificată a creditorilor notificaţi în condiţiile art.61 din Legea nr.85/2006, debitoarei şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj pentru efectuarea menţiunii. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Dispune în sarcina lichidatorului obligaţia de a depune rapoarte lunare privind modul de îndeplinire a atribuţiilor sale, cu justificarea cheltuielilor, la data de 20 a lunii. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 14.10.2009, sala 249, ora 11.

Flux dosar


Actualizare GRPD