T******* T********
ReclamantL*** A********
PârâtAdmite cererea. Perfeteaza antecontractul de vanzare cumparare. Cu recurs.
Respinge exceptia de prescriptie extinctivă al dreptului material la actiune invocată de parată, ca neintemeiată. Termen la fond 3.11.2010 cu citarea părtilor. Cu recurs o dată cu fondul cauzei.
Admite cererea formulată de apărătorul ales al pârâtei ca fiind întemeiată. Amână judecarea cauzei la data de 20.10.2010 pentru când se va cita pârâta cu mentiunea ,, personal la interogatoriu’’ si se va audia martorul propus de pârâtă.
Admite ca fiind legală cererea formulată de apărătorul ales al pârâtei. Amână judecarea cauzei la data de 06.10.2010 pentru când se va audia martorul propus de pârâtă. Se vor cita: pârâta cu mentiunea ,, personal la interogatoriu’’ si martorul propus de aceasta. Reclamantul are termen in cunoştinţă.
Admite cererea formulată de apărătorul reclamantului. Amână judecarea cauzei la data de 8.09.2010. Părtile au TC.
Amână judecarea cauzei la data de 9 iunie 2010 pentru când se va audia martorul propus de pârâtă. Se vor emite adrese catre BLEJ si catre dl expert Cristea Dănuţ. Se vor cita părtile cu mentiunea ,, personal la interogatoriu’’.
Incuviinteaza pentru părti proba cu acte, cu interogatoriul si proba cu un martor pentru fiecare (cu privire la aspectul posesiei). Amână cauza la data de 05.05.2010 pentru când se vor administra probatorii. Prorogă pentru acest termen de judecată discutia cu privire la posibilitatea administrării probei cu expertiză tehnică in specialitatea topografie. Se vor cita părtile cu mentiunea ,, personal la interogatoriu’’.
Amână judecarea cauzei la data de 31.03.2010 pentru când pârâta va depune la dosarul cauzei intâmpinare, iar reclamantul dovada achitării diferentei taxei judiciare de timbru. Părtile au termen in cunostinţă.
Amână judecarea cauzei la data de 03.03.2010 pentru când se vor cita părtile, reclamantul cu mentiunea de a depune la dosarul cauzei chitanta in original, de a face evaluarea bunurilor si de a depune dovada achitării taxei judiciare de timbru in functie de valoarea bunurilor.
Amână judecarea cauzei la data de 03.02.2010 pentru cand pârâta isi va angaja apărător. Se vor cita părtile, reclamantul cu mentiunea de a evalua valoarea obiectului cererii sale si de a face dovada achitării taxei judiciare de timbru.