C****** M*****
ReclamantA****** E****
PârâtC****** M****** f*** l** D**** s* P****
ReclamantAdmite excepţia perimării cererii invocată de instanţă din oficiu. Constată perimată cererea.
suspenda judecata cf. 155/1.
S-a făcut referatul cauzei de către grefierul de şedinţă, după care, J U D E C A T A, Văzând lipsa de procedură cu pârâta şi lipsa reclamantului, instanţa va dispune amânarea cauzei şi revenirea la procedura de citare a părţilor, pârâta şi prin afişare la uşa instanţei, şi, Constată necesar a se reveni cu adresă la reclamant în Penitenciarul Rahova, conform adresei de la fila 31, cu precizarea de a indica adresa corectă a pârâtei sun sancţiunea suspendării cauzei prev. de art. 155/1 Cod pr. Civilă. Se va emite adresă către locul de detenţie al reclamantului pentru a preciza dacă reclamantul se află încarcerat în această unitate
S-a făcut referatul cauzei de către grefierul de şedinţă, după care, J U D E C A T A, Văzând lipsa de procedură cu pârâta şi lipsa reclamantului, instanţa va dispune amânarea cauzei şi revenirea la procedura de citare a părţilor, pârâta şi prin afişare la uşa instanţei, şi, Constată necesar a se reveni cu adresă la reclamant în Penitenciarul Rahova, pentru a-şi preciza acţiunea, în sensul de a se arăta cotele cuvenite, fiecare bun comun separat, cu valoarea aferentă, de a se indica nr. de înmatriculare al autoturismului şi se va pune în vedere reclamantului să facă dovada timbrării cererii sub sancţiunea anulării cu 1515 RON + 5 RON t.j., având şi posibilitatea formulării unei cereri de ajutor public judiciar, sens în care va depune o declaraţie pe proprie răspundere în care se va indica CNP-ul precum şi că nu a mai beneficiat în ultimele 12 luni de ajutor public judiciar, de asemenea, va indica noul domiciliu al pârâtei, întrucât citată la adresa indicată, s-a restituit citaţia cu menţiunea, destinatar necunoscut la adresa indicată. Se va reveni cu adresă către S.P.C.L.E.P. Botoşani pentru a se solicita domiciliul pârâtei.
S-a făcut referatul cauzei de către grefierul de şedinţă, după care, J U D E C A T A, Văzând lipsa de procedură cu pârâta şi lipsa reclamantului, instanţa va dispune amânarea cauzei şi revenirea la procedura de citare a părţilor, pârâta şi prin afişare la uşa instanţei, şi, Constată necesar a se reveni cu adresă la reclamant în Penitenciarul Rahova, pentru a-şi preciza acţiunea, în sensul de a se arăta cotele cuvenite, fiecare bun comun separat, cu valoarea aferentă, de a se indica nr. de înmatriculare al autoturismului şi se va pune în vedere reclamantului să facă dovada timbrării cererii sub sancţiunea anulării cu 1515 RON + 5 RON t.j., având şi posibilitatea formulării unei cereri de ajutor public judiciar, sens în care va depune o declaraţie pe proprie răspundere în care se va indica CNP-ul precum şi că nu a mai beneficiat în ultimele 12 luni de ajutor public judiciar, de asemenea, va indica noul domiciliu al pârâtei, întrucât citată la adresa indicată, s-a restituit citaţia cu menţiunea, destinatar necunoscut la adresa indicată. Se va emite adresă către S.P.C.L.E.P. Botoşani pentru a se solicita domiciliul pârâtei.
Văzând lipsa de procedură cu pârâta şi lipsa reclamantului, instanţa va dispune amânarea cauzei şi revenirea la procedura de citare a părţilor, pârâta şi prin afişare la uşa instanţei, şi, Constată necesar a se reveni cu adresă la reclamant în Penitenciarul Rahova, pentru a-şi preciza acţiunea, în sensul de a se arăta cotele cuvenite, fiecare bun comun separat, cu valoarea aferentă, de a se indica nr. de înmatriculare al autoturismului şi se va pune în vedere reclamantului să facă dovada timbrării cererii sub sancţiunea anulării cu 1515 RON + 5 RON t.j., având şi posibilitatea formulării unei cereri de ajutor public judiciar, sens în care va depune o declaraţie pe proprie răspundere în care se va indica CNP-ul precum şi că nu a mai beneficiat în ultimele 12 luni de ajutor public judiciar, de asemenea, va indica noul domiciliu al pârâtei, întrucât citată la adresa indicată, s-a restituit citaţia cu menţiunea, destinatar necunoscut la adresa indicată.