Dosar 15050/193/2009 din 09.11.2009

violarea de domiciliu (art.192 C.p.) ART.208 AL. 1 COD.PEN.


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 15050/193/2009
Data dosar:
09.11.2009
Instanta:
Judecătoria Botoșani
Departament:
Secţia Penală
Obiect:
violarea de domiciliu (art.192 C.p.) ART.208 AL. 1 COD.PEN.
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 12.04.2010 la ora 08:30

    Complet: PN6
  • Condamnare

    Condamnă pe inculpatul C******** C********* pentru: - săvârşirea infracţiunii de „violare de domiciliu” prev. şi ped. de art. 192 alin. 1 Cod penal cu aplic. art.74 lit. a şi c, art. 76 lit. d Cod penal la pedeapsa de 3 (trei) luni închisoare; - pentru „furt” prev. şi ped. de art.208 alin. 1 Cod penal cu aplic. art.74 lit. a şi c, art. 76 lit. d Cod penal la pedeapsa de 6 (şase) luni închisoare. În temeiul art. 33 lit. b, art. 34 lit. b Cod penal aplică inculpatului pedeapsa cea mai grea de 6 (şase) luni închisoare. Pe durata şi în condiţiile prev. de art. 71 Cod penal interzice inculpatului drepturile prev. de art. 64 lit. a teza a II –a şi lit. b Cod penal. În temeiul art. 81, art. 82, art. 71 alin. 5 Cod penal suspendă condiţionat executarea pedepsei principale şi a celor accesorii stabilite inculpatului pe o durată de 2(doi) ani şi 6 (şase) luni, acesta constituind termen de încercare pentru inculpat. Atrage atenţia inculpatului asupra disp art. 83 Cod penal. Constată că partea vătămată G**** G******* nu s-a constituit parte civilă în cauză, prejudiciul fiind reparat în totalitate, prin restituire. În temeiul art. 191 Cod procedură penală obligă inculpatul să plătească statului suma de 350 lei cu titlu de cheltuieli judiciare din care suma de 200 lei reprezentând onorariul avocatului din oficiu, se va vira Baroului Botoşani din fondurile Ministerului Justiţiei şi Libertăţilor Cetăţeneşti (av. Simion Aura nr. 4187/2009) . Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 12 aprilie 2010.

  • Sedinta din data de 17.03.2010 la ora 08:30

    Complet: PN6
  • Amânat

    În interesul soluţionării cauzei se va înainta adresă către martorul Enache Emil pentru a confirma dacă inculpatul ia achitat suma 20 lei, sens în care instanţa va acorda un nou termen de judecată.

  • Sedinta din data de 01.03.2010 la ora 08:30

    Complet: PN6
  • Amânat

    Faţă de termenul solicitat de inculpat pentru a achita suma de 20 lei martorului Enache Emil , instanţa,amână judecarea cauzei la 17 martie 2010, pentru când inculpatul şi partea vătămată au termen în cunoştinţă.

  • Sedinta din data de 18.01.2010 la ora 08:30

    Complet: PN6
  • Încheiere

    Faţă lipsa de procedură cu inculpatul şi a martorului din lucrări ENACHE EMIL, se va acorda un nou termen de judecată pentru când aceştia vor fi citaţi de la adresele de domiciliu şi se vor emite mandate de aducere.

  • Sedinta din data de 07.12.2009 la ora 08:30

    Complet: PN6
  • Încheiere

    Faţă lipsa de procedură cu inculpatul şi a martorului din lucrări ENACHE EMIL, se va acorda un nou termen de judecată pentru când aceştia vor fi citaţi de la adresele de domiciliu şi se vor emite mandate de aducere.

Flux dosar


Actualizare GRPD