Dosar 15439/193/2009 din 13.11.2009

contestaţie la executare + SUSP. EX . SILITĂ


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 15439/193/2009
Data dosar:
13.11.2009
Instanta:
Judecătoria Botoșani
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
contestaţie la executare + SUSP. EX . SILITĂ
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 15.04.2010 la ora 08:30

    Complet: C11
  • Soluţionare

    respinge cererea de suspendare a executarii, ca ramasa fara obiect. Admite exceptia introducerii cererii si in consecinta respinge, ca terdiv formulata, contestatia la executare.

  • Sedinta din data de 08.04.2010 la ora 08:30

    Complet: C11
  • Încheiere

    amana pronuntarea la 15.04.2010.

  • Sedinta din data de 12.03.2010 la ora 08:30

    Complet: C11
  • Încheiere

    admite cererea de ajutor public judiciar.

  • Sedinta din data de 05.03.2010 la ora 08:30

    Complet: C11
  • Amânat

    S-a făcut referatul cauzei de către grefierul de şedinţă, după care, av. Lungu D. , pentru cererea de suspendare depune un jurnal de casă al Mănăstirii Vorona din anii 1991-1993, cu precizarea că a luat la cunoştinţă de întâmpinare, arată că va depune răspuns cu privire la excepţia tardivităţii care nu este întemeiată şi care nu vizează toate capetele de cerere. Cu privire la somaţiile emise, la dosar s-au depus comunicările parţiale ale acestora, nu există toate dovezile de comunicare. J U D E C A T A, Instanţa urmează a soluţiona cererea de ajutor public judiciar prin încheiere în Camera de Consiliu şi va acorda un nou termen pentru a da posibilitatea apărătorului contestatoarei să-şi exprime punctul de vedere faţă de excepţiile invocată şi să formuleze precizare privind atacarea separată a actului de constatare.

  • Sedinta din data de 01.02.2010 la ora 08:30

    Complet: C11
  • Încheiere

    S-a făcut referatul cauzei de către grefierul de şedinţă, după care, se constată că intimata a formulat întâmpinare la dosar, fără a avea ataşat dosarul de executare, prin care se invoca excepţia tardivitaţii. Av. Lungu solicită acordarea unui nou termen pentru a lua la cunoştinţă şi a formula un răspuns, cu precizarea că va depune şi un bilanţ contabil pe ultimele 2 luni, pentru cererea de ajutor public judiciar. Arată că nu a primit aceste somaţii de care se face vorbire şi solicită ca intimata să facă dovada comunicării acestora. J U D E C A T A, Pentru a da posibilitatea contestatoarei să ia la cunoştinţă de întâmpinare precum şi de înscrisurile care au fost depuse după şedinţa de judecată, instanţa va acorda un nou termen.

  • Sedinta din data de 06.01.2010 la ora 08:30

    Complet: C11
  • Amânat

    Văzând lipsa dosarului de executare şi pentru a se preciza cererea de ajutor public judiciar, instanţa va dispune amânarea cauzei şi revenirea la procedura de citare a intimatei. Se va reveni la adresa de la fila 24 dosar.

  • Sedinta din data de 11.12.2009 la ora 08:30

    Complet: C11
  • Încheiere

    Având în vedere lipsa de procedură cu intimata, instanţa va dispune citarea acestei cu duplicat şi a i se emite adresă, cu menţiunea de a înainta instanţei documentaţia care a stat la baza emiterii actului constatator nr. 587/28.09.2000, , copia dosarului de executare nr. 542/2000, respectiv documentaţia care a stat la baza emiterii titlului executoriu şi să răspundă la excepţiile invocate de contestatoare în acţiune. Va admite cererea formulată de apărătorul contestatoarei, de acordare a unui termen de judecată pentru a depune la dosar actul de donaţie, fişa înmatriculării şi pentru a depune înscrisuri doveditoare la dosar, privind cererea de scutire de la plata taxei de timbru şi timbru judiciar.

Flux dosar


Actualizare GRPD