V******* I****
ReclamantS****** R***
PârâtConstată din oficiu perimată acţiunea. Cu recurs.pronunţată azi, 19 noiembrie 2010 în şedinţă publică.
În baza art.243 al.1 C.pr.civ., suspendă de drept judecata prin moartea reclamantei V******* I****, domiciliată în Tr.Măgurele, str.Victoriei, nr.28, jud.Teleroman.Cu recurs. Pronunţată azi, 6 noiembrie 2009 în şedinţă publică.
Se va cita reclamanta cu menţiunea de a comunica dacă mai insistă sau nu în acţiunea formulată la instanţă.
Având în vedere Hotărârea nr.8 a Adunării Generale a judecătorilor din data de 18 septembrie 2009 prin care s-a hotărât continuarea protestului declanşat la data de 1 septembrie 2009 şi soluţionarea proceselor numai în cauzele ce reclamă „urgenţă” până la semnarea Pactului pentru justiţie,
- Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Curţii de Apel Bucureşti nr.3 din 28.08.2009, a Tribunalului Teleorman din 31.08.2009, a Judecătoriei Turnu Măgurele din 31.08.2009, prin care s-a dispus restrângerea activităţii începând cu 1.09.2009, în sensul că magistraţii doar vor intra în sală şi vor acorda doar termene, cu excepţia cauzelor urgente (privitoare la minori şi arestare preventivă). Dispune: Amânarea, judecării cauzei la data de 25 septembrie 2009. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 11 septembrie 2009.
Procurator Cojoc Alexandria pentru pârâta S****** R*** solicită acordarea unui nou termen de judecată pentru a încheia o tranzacţie care să corespundă tarlalele înscrise în titlu de proprietate.
Repune cauza pe rol.Fixează termen la data de 17 iulie 2009 pentru când se vor cita părţile, întrucât numerotarea parcelelor din cuprinsul tranzacţiei este diferită de numerotarea parcelelor din titlul de proprietate.
Pentru a se cita părţile, reclamanta cu menţiunea dacă insistă în acţiune şi dacă îşi recunoaşte semnătura de pe acţiune a cărei copie i-o comunicăm.