P******** N******
InculpatP**** E***
Parte vătămatăA***** V*****
MartorP*** C*********
MartorCondamnă pe inculpatul P******** N****** pentru săvârşirea infractiunii de vătămare corporală prev de art 181 alin 1 CPen cu aplic art 74 alin 1 lit a,c CPen coroborat cu art 76 alin 1 lit e teza I CPen, la pedeapsa de 1000 lei amendă penală . În temeiul art 81CPen dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei În temeiul art 82 alin 2 CPen stabileşte termen de încercare 1 an de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri . Atrage atenţia inculpatului asupra prevederilor art 83 CPen . Respinge pretenţiile civile formulate de partea vătămată În temeiul art 189 CPP dispune plata din fondurile MJ a sumei de 200 lei către av Popovici Maria cu titlu de onorariu av oficiu În temeiul art 191 alin 1 CPP obligă inculpatul , la plata sumei de 350 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de catre stat Cu apel in 10 zile de la pronunţare pentru cei prezenţi şi de la comunicare pentru părţile care au lipsit
Din lipsă de timp pentru deliberare, amână pronunţarea la data de 25 ianuarie 2010 .
FAŢĂ DE LIPSA MARTORILOR, AMÂNĂ JUDECAREA CAUZEI LA DATA DE 18 IANUARIE 2010, ORA 9, C2BIS .
Faţă de lipsa martorilor din lucrări, amână judecarea cauzei la data de 30 noiembrie 2009, ora 9, C2bis .
Având în vedere hotărârea adunării generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Bacău din data de 01.09.2009 prin care s-a stabilit desfăşurarea unor forme de protest major sub forma restrângerii activităţii şi amânării judecări tuturor cauzelor, ca urmare a recentelor evoluţii ale politicilor publice în domeniul justiţiei, faţă de dispoziţiile art. 6 pct. 1 din CEDO care prevede dreptul de a fi judecat de o instanţă independentă şi imparţială, instanţa urmează să amâne judecarea cauzei la data de 26 octombrie 2009, ora 9, C2bis .
Faţă de cererea formulată de apărătorul inculpatului şi lipsa martorului din lucrări, amână judecarea cauzei la data de 14 septembrie 2009, ora 9, C2bis .
Faţă de lipsa martorilor din lucrări şi pentru administrarea probelor solicitate de părţi, amână judecarea cauzei la data de 25 mai 2009, ora 9, C2bis .
Faţă de cererea formulată de inculpat, amână judecarea cauzei la data de 13 aprilie 2009, ora 9, C2bis .