C**** M***** S******
ReclamantB**** R***** D* D***************** T********
PârâtAnulează cererea ca netimbrată
pentru achitarea taxei de timbru sau depunerea dovezii de deţinut politic
Amână judecarea cauzei la termenul de judecată din 23.11.2010 termen dat in cunoştinţa părţilor , urmând a se comunica pârâtei 1 exemplar din precizarea de acţiune depusă de către reclamant.
Amână judecarea cauzei la termenul de judecată din 12.10.2010 termen dat in cunostinta partilor, pentru cand se va comunica partilor completarea la raspunsul la obiectiuni.
la 14.09.2010, pentru ca experta să răspundă la obicţiunile părţilor
Repune cauza pe rol. Încuviinţează cererile de amânare formulate de părţi şi pune în vedere reprezentantului pârâtei să depună la dosar ţi să prezinte expertei înscrisurile necesare pentru a răspunde în totalitate de obiecţiunile formulate. Stabileşte termen de judecată la data de 29.06.2010 termen dat în cunoştinţa părţilor care se vor conforma dispoziţiilor instanţei urmând a se cita experta cu menţiunea de a răspunde în totalitate la obiecţiunile formulate, menţionând că s-a pus în vedere pârâtei să comunice la expert înscrisurile necesare.
Suspendă judecarea cauzei şi trimite dosarul în arhiva Judecătoriei Timişoara până când reclamantul se va conforma dispoziţiilor instanţei de a face dovada achitării onorariului de expert în sumă de 1.200 lei .
Încuviinţează cererea de amânare formulată de către pârâta , pentru comunicarea obiecţiunilor la expert. Prorogă discutarea probei testimoniale solicitată de reclamant după comunicarea raspunsului la obiectiunile la raportul de expertiză. Amână judecarea cauzei la 23.03.2010, termen dat în cunoştinţa pârâtei pentru când se va cita reclamantul cu menţiunea de a face dovada achitării onorariului de expert în sumă de 1.200 lei , sub sancţiunea decăderii din probă şi experta cu 1 exemplar din obiecţiunile formulate de pârâtă şi menţiunea de a răspunde la aceste obiecţiuni până la următorul termen de judecată.
Încuviinţează cererea de amânare formulată de către pârâta , pentru studiul raportului de expertiză. Prorogă discutarea probei testimoniale solicitată de reclamant după comunicarea raportului de expertiză. Amână judecarea cauzei la 09.02.2020, termen dat în cunoştinţa pârâtei pentru când se va cita reclamantul cu menţiunea de a face dovada achitării onorariului de expert în sumă de 1.200 lei , sub sancţiunea decăderii din probă şi cu 1 exemplar din raportul de expertiză.
Încuviinţează proba cu expertiza în specialitatea contabilitate , numeşte în vederea efectuări expertizei pe experta Datcu Maria , stabileşte un avans la onorariul de expert în sumă de 200 lei şi stabileşte ca obiectiv , verificarea sumelor depuse la B.R.D. în vederea achitării contractului de credit de investiţie pe termen mediu raportat la graficul de rambursare aferent acestui contract , ca şi ordinea de imputare a sumelor depuse. Amână judecarea cauzei la 15.12.2009, termen dat în cunoştinţa pârâtei pentru când se va cita reclamantul cu menţiunea de a face dovada achitării avansului la onorariul de expert în sumă de 200 lei şi experta cu 1 exemplar din obiectivele stabilite de instanţă şi menţiunea de a efectua şi depune la dosar raportul de expertiză până la următorul termen de judecată.