Dosar 1610/193/2009 din 18.02.2009

actiune in raspundere delictuala


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1610/193/2009
Data dosar:
18.02.2009
Instanta:
Judecătoria Botoșani
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
actiune in raspundere delictuala
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 06.10.2009 la ora 08:30

    Complet: C14
  • Soluţionare

    Respinge exceptia lipsei calitatii procesuale active. Respinge cererea. Ia act ca nu s-au solicitat cheltuieli de judecata. Cu drept de recurs.

  • Sedinta din data de 29.09.2009 la ora 08:30

    Complet: C14
  • Încheiere

    In temeiul art. 260 Cod pr. civila amana pronuntarea la 6.10.2009.

  • Sedinta din data de 03.09.2009 la ora 08:30

    Complet: C14
  • Încheiere

    Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Botoşani, din 31.08.2009, privind susţinerea formelor de protest adoptate de Curtea de Apel Bucureşti şi restrângerea activităţii, instanţa va acorda un nou termen, pentru când se vor cita părţile care nu au T.C.

  • Sedinta din data de 09.07.2009 la ora 08:30

    Complet: C14
  • Încheiere

    Dispune citarea reclamantei cu menţiunea personal la interogatoriu.

  • Sedinta din data de 10.06.2009 la ora 08:30

    Complet: C14
  • Încheiere

    S-a făcut referatul cauzei de către grefierul de şedinţă, după care, sub prestare de juramant s-a luat declaraţie martorului prezent, susţinerile sale fiind consemnate în proces verbal ataşat la dosar. Acesta mai depune o declaraţie autentificată sub nr. 1897/2008. Av. Goras M. precizează că reclamanta este pensionată pe caz de boală şi nu se poate prezenta la interogatoriu. J U D E C A T A Dispune citarea martorului Răchiţeanu cu mandat de aducere şi

  • Sedinta din data de 06.05.2009 la ora 08:30

    Complet: C14
  • Amânat

    Având în vedere că din eroare, în adresa emisă Parchetului de pe lângă Judecătoria Botoşani, s-a trecut greşit numărul de dosar şi s-a înaintat, în consecinţă, un dosar ce nu priveşte părţile din prezenta cauză, instanţa constată necesar a se reveni cu adresă, solicitând a ne ataşa dosarul nr. 4.568/P/2008 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Botoşani. Faţă de susţinerile apărătorului reclamantei, dispune a se repeta procedura de citare cu martorii lipsă. De asemenea, dispune a se cita reclamantul, cu menţiunea “personal la interogatoriu”.

  • Sedinta din data de 03.04.2009 la ora 08:30

    Complet: C14
  • Amânat

    Faţă de cele arătate de părţile prezente, instanţa constată necesar a se ataşa la prezenta cauză, dosarul aflat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Botoşani, nr. 4658/P/2008, privind pe V****** P*****. Pune în vedere apărătorului ales al reclamantei ca acesta să se prezinte în instanţă la următorul termen, în vederea administrării interogatoriului. În temeiul art. 167 Cod de Procedură Civilă, încuviinţează probatoriul testimonial solicitat de apărătorul reclamantei şi dispune citarea amartorilor, în vederea audierii.

Flux dosar


Actualizare GRPD