S********* G**** & B******** L****** G*** V**** C* S***** P******* A*** L* G**** & B******** L****** S** B********
CreditorS* D*** S**** T**** K** S** F**** S* "**** C*** "*** S** J************* C** R* 1*******
DebitorD******* R******** P***** A***** V***** C******
CreditorD******* R******** P***** A***** V***** C************* -*********** N******** A V******
CreditorD******* T********
CreditorAdmite cererea formulată de lichidatorul judiciar Dimofte IPURL Alexandria. În baza art.131 din Legea nr.85/2006 dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei SC Dual Speed Trans Key SRL Bucureşti ( fostă SC Atla Cris SRL Cervenia) şi radierea societăţii din evidenţele Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Teleorman.În temeiul art.136 din Legea 85/2006 descarcă lichidatorul judiciar de îndatoriri şi responsabilităţi. În baza art.135 din Legea nr.85/2006 dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Teritoriale a Finanţelor Publice şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Teleorman. Onorariul în cuantum de 3000 lei va fi suportat din fondul de lichidare prevăzut de art. 4 alin.4 din Legea nr.85/2006. Cu recurs în 7 zile de la comunicare.
Acordă termen la cererea lichidatorului, pentru a continua demersurile către Primăria comunei Cervenia, în sensul de a primi un răspuns - dacă societatea figurează cu bunuri mobile sau imobile.
pentru continuarea procedurii
În baza art. 151 Cod Procedură Civilă repune cauza pe rol Fixează termen la data de 21.03.2011 cu citarea părţilor. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 21.02.2011.
Admite cererea lichidatorului judiciar şi dispune amânarea cauzei pentru convocarea adunării creditorilor şi a se pune in discuţie oportunitatea formulării cererii de antrenare, sau a inchiderii procedurii de insolvenţă.
cauză amânată la cererea lichidatorului judiciar pentru convocarea Adunării generale a creditorilor pentru a pune în discuţie oportunitatea formulării unei eventuale cereri de antrenare a răspunderii materiale.
Sent. com. nr. 554/14.06.2010 -Admite cererea formulată de administratorul judiciar Dimofte IPURL Alexandria În temeiul art.107 al.1 pct. A lit. b şi c din Legea 85/2006 dispune trecerea debitoarei în procedura simplificată a falimentului. Desemnează ca lichidator judiciar pe Dimofte IPURL Alexandria cu o retribuţie de 1500 lei . Fixează termen limită pentru depunerea creanţelor : 13.08.2010, Termen pentru afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor :27.08.2010. Termen pentru soluţionarea eventualelor contestaţii :3.09.2010 şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor - 10.09.2010. În temeiul art.109 din lege, dispune dizolvarea debitoarei şi ridicarea dreptului de administrare al acesteia. În temeiul art.113 din lege, dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Fixează şedinţa creditorilor la 6.09.2010, la sediul lichidatorului, ora 12,00. Termen pentru continuarea procedurii – 1.11.2010. Cu recurs în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 14 iunie 2010.
Amână cauza pentru ca reprezentantul administratorului judiciar să notifice creditorii şi debitoare cu privire la propunere de trecere la faliment a debitoarei, conform art.54 al.2 din Legea 85/2006.
pentru ca administratorul judiciar să notifice creditorii ,având în vedere că societatea debitoarea şi-a schimbat atât denumirea, cât şi sediul şi pentru continuarea procedurii.
pentru a se cita debitoarea sub noua denumire si la noul sediu.
La solicitarea reprezentantului administratorului judiciar, în vederea soluţionării cererii aflate pe rolul Curţii de Apel Bucureşti, cu termen la data de 16 octombrie 2009.
Cauza amânată faţă de protestul magistraţilor.
S.com. 625: Admite cererea formulată de creditoarea Geyer & Buchegger Leasing GMBH, pentru deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitoarei SC Atla Cris SRL Cervenia şi în temeiul art. 33 alin 6 din Legea nr. 85/2006, Dispune deschiderea procedurii insolvenţei împotriva debitoarei. Numeşte administrator judiciar Dimofte I.P.U.RL. care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 20 din lege, cu o retribuţie lunară de 500 lei . În temeiul art. 61 din Legea insolvenţei dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei , creditorilor , Oficiului Registrului Comerţiului de pe lângă Tribunalul Teleorman , în vederea efectuării de menţiuni prin publicitate în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul art. 62 din Legea insolvenţei fixează termenul limită pentru : -înregistrarea cererilor pentru admiterea creanţelor 26 iunie 2009; -verificarea creanţelor, întocmirea , afişarea şi comunicarea tabelului preliminar 20 iulie 2009; -soluţionarea eventualelor contestaţii la 3 august 2009; -afişarea tabelului definitiv al creanţelor 20 august 2009; Fixează data şedinţei creditorilor la 25.07.2009 , ora 10,00 la sediul debitoarei şi convoacă creditorii. Dispune trimiterea de către administrator , a notificărilor către creditori ; Dispune deschiderea de către debitoare a unui cont bancar în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii ; în caz de neconformare contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Termen pentru continuarea procedurii 7 septembrie 2009. Definitivă. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 18 mai 2009.