S* C* R**** S***
PetentA********** R****** R***** -******* S******
IntimatAdmite în parte plângerea contravenţională formulată de către petenta S.C. REMAT S.A. Reduce cuantumul sancţiunii amenzii contravenţionale aplicate prin procesul-verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor seria AIR nr. 0132257 încheiat la data de 11.08.2009 de către intimata Autoritatea Rutieră Română – Agenţia Suceava de la suma de 3500 lei la suma de 3000 lei. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 10.02.2010.
Amânat la 9 februarie 2010, pentru când se vor cita părţile. Se vor comunica petentei înscrisurile solicitate, care au fost depuse de către intimată.
Amânat la 12 ianuarie 2010, pentru când se va comunica intimatei un exemplar de pe notele de şedinţă depuse de petentă şi se va pune în vedere intimatei să depună la dosar copii de pe formularul de control în trafic AETR 27001/11.08.2009 şi fişa de control din 11.08.2009, pentru a fi comunicate petentei;
Amână cauza la 8 decembrie 2009, pentru când se vor cita părţile, cu menţiunea dacă mai au alte probe. Se va comunica petentei notele de şedinţă depuse de către intimată, iar intimatei se va comunica răspunsul la întâmpinare depus de către petentă.
amânat la 27 octombrie 2009 pentru a se comunica petentei întâmpinarea formulată , iar intimatei precizarea la plângere; se va repeta procedura de citare cu părţile, intimata urmând a fi citată la adresa indicată de către aceasta.