A*********** A******
ReclamantS***** A******** I***
PârâtAdmite cererea de îndreptare a erorii materiale.
Admite acţiunea.
Acordă termen pentru a se emite adresă către L.M.L. Iaşi , prin care se va solicita a se înainta la dosarul cauzei raportul de expertiză medico - legală prihiatrică. Amână judecata pricinii şi stabileşte termen pentru data de 02 martie 2010, termen până la care se va înainta raportul de expertiză medico - legală prihiatrică.
Acordă termen la 16.02.2010, pentru a se reveni cu adresă către Parchet.
Acordă termen pentru a se reveni cu adresă către Parchetul de pe lângă Judecătoria Iaşi prin care se va solicita înaintarea la dosar a expertizei medico - legale psihiatrice . Amână judecata pricinii şi stabileşte termen pentru data de 02.02.2010, termen până la care se va înainta expertiza medico-legală psihiatrică.
Pune în vedere reclamantei să asigure prezenţa pârâtului în instanţă pentru a i se lua interogatoriu. Se va reveni cu adresă cătrfe Parchetul de pe lângă Judecătoria Iaşi , prin care s eva solicita înaintarea rezultatului cercetărilor. Amână judecata cauzei şi stabileşte termen pentru data de 05.01.2010.
Acordă termen pentru a se cita pârâtul cu menţiunea "personal la interogatoriu", pentru a se reveni cu adresă către Parchetul de pe lângă Judecătoria Iaşi , prin care se va solicita înaintarea rezultatelor cercetărilor ce se impun. Amână judecata şi stabileşte termen pentru data de 08 decembrie 2009.
Amână judecarea pricinii şi stabileşte termen pentru data de 24.11.2009.
Amână judecarea pricinii şi stabileşte termen pentru data de 27 octombrie 2009.
Amână cauza şi acordă termen la data de 29.09.2009.
Se va emite adresă către Primăria Mun. Iaşi pentru a numi câte un curator provizoriu pentru fiecare dintre pârâţi. Se va emite adresă către Parchetul de pe lângă Judecătoria Iaşi pentru a efectua verificările ce se impun pentru punerea sub interdicţie a pârâţilor şi pentru a dispune efectuarea unei expertize medico-legale psihiatrice. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 15.09.2009 pentru când se va pune în discuţie disjungerea cauzei pentru cel de-al doilea pârât, după ce se va îndeplini în mod legal procedura de citare.