H*** G******* C*****
ReclamantS* S** S*** I**** S**
PârâtAdmite în partea acţiunea. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 112.083,76 lei cu titlu de restituire împrumut actualizată cu rata inflaţiei, calculată de la data scadenţei 31.12.2007 şi până la data plăţii efective a acestui debit principal,precum şi dobânda legală calculată la nivelul dobânzii de referinţă a B.N.R. , asupra debitului principal, începând cu data scadenţei 31.12.2007 şi până la plata efectivă şi integrală a acrestui debit. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 9.268,74 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de apel în 15 zile de la comunicare . Pronunţată în şedinţa publică din 6 aprilie 2010.
Amână soluţionarea cauzei pentru data de 06 aprilie 2010, sala 249, ora 12,00, termen dat în cunoştinţă reclamantei şi pârâtei, prin reprezentanta acesteia, pentru când: Reprezentanta reclamantei va depune la dosar suplimentul la interogatoriul persoanei juridice în termen de 5 zile pentru a fi comunicat, sub sancţiunea decăderii din probă. Reprezentanta pârâtei va depune la dosar balanţa din luna decembrie 2009. Se va cita pârâta S* S** S*** I**** S** cu un exemplar din suplimentul la interogatoriu după depunerea acestuia de către reprezentanta reclamantei.
Amână soluţionarea cauzei pentru data de 19 ianuarie 2010, sala 249, ora 11,00, termen dat în cunoştinţă reclamantei şi pârâtei, prin reprezentantele lor legale, pentru când acestea vor prezenta spre vedere contractul de împrumut încheiat între părţi în original, instanţa urmând a se pronunţa cu privire la excepţia prescripţiei dreptului la acţiune invocată de către pârâtă prin întâmpinarea depusă la dosar.
se încuviinţează cererea de amânare formulată de pârâtă pentru angajare de apărător.