O****** N******* A* R********** C********* P*** O****** R********** C********* D* P* L**** T********* C***
Parte civilăS******* I**** - A************ J******* A* D********* S* R* A*** M***** S**
LichidatorS* T***** L****** I** S* L* S***** P******** A***
Recurent CreditorS* R* A*** M***** S**
Intimat DebitorS* R** I********* S**
CreditorAprobă raportul final întocmit de lichidatorul judiciar SOLVENDI SPRL în cadrul procedurii insolvenţei privind pe debitoarea S.C. RM A. M. S.R.L. Dispune închiderea procedurii generale a falimentului debitoarei S.C. RM A. M. S.R.L.Dispune radierea debitoarei S.C. RM A. M. S.R.L. din evidenţele Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj.Dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Generale a Finanţelor Publice a judeţului Cluj şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj.Încuviinţează cheltuielile de procedură de 663,35 lei, care urmează a fi achitat din fondul de lichidare constituit conform art. 4 din Legea nr. 85/2006.Descarcă pe lichidatorul judiciar de îndatoriri şi responsabilităţi.Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare.Pronunţată în şedinţă publică azi, 01.03.2013.
Hotarare 618/2013 din 01.03.2013Amână cauza în vederea continuării demersurilor de recuperare a creanţei pe care debitoarea o are faţă de SC AA.M.G. SRL.
Incheiere de sedinta din 14.12.2012Constată că împotriva raportului de activitate nr. 9 întocmit de către lichidatorul judiciar nu au fost formulate contestaţii în termenul prevăzut de art. 21 alin. 3 din Legea nr. 85/2006.Încuviinţează cererea formulată de către reprezentantul lichidatorului judiciar.Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 14 decembrie 2012, ora 8,00, sala 249, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii, respectiv cele privind recuperarea creanţelor debitoarei şi va întocmi şi publica în Buletinul Procedurilor de insolvenţă raportul privind descrierea modului de îndeplinire a acestor operaţiuni.Pune în vedere lichidatorului judiciar să procedeze la modificarea tabelului definitiv consolidat în sensul înlocuirii creditorului BRD GROUP SOCIETE GENERALE SA cu creditorul SERRAGHIS LOAN MANAGEMENT LTD prin reprezentant convenţional SC ASSET PORTOFOLIO SERVICING ROMÂNIA SRL. Pune în vedere lichidatorului judiciar să procedeze, de urgenţă, la afişarea tabelului definitiv consolidat modificat la uşa instanţei.
Incheiere de sedinta din 05.10.2012Încuviinţează cererea formulată de către reprezentantul lichidatorului judiciar. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 5 octombrie 2012, ora 8,00, sala 249, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii, respectiv cele privind recuperarea creanţelor debitoarei şi va întocmi şi publica în Buletinul Procedurilor de insolevnţă raportul privind descrierea modului de îndeplinire a acestor operaţiuni.
va încuviinţa cererea formulată de către reprezentantul lichidatorului judiciar privind acordarea unui termen în vederea executării sentinţei nr. 3472/2011 şi a continuării demersurilor de recuperare a creanţelor debitoarei
Confirmă onorariul administratorului judiciar SOLVENDI SPRL al debitoarei S.C. RM A.M. S.R.L., de 1500 lei + TVA lunar şi de 5% + TVA din încasări, valori nete.Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 24.02.2012, ora 8,00.Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare.Pronunţată în şedinţă publică azi, 25.11.2011.
În vederea distribuirii sumei aflate deja în contul colector şi recuperarea creanţelor pe care debitoarea le are faţă de alte societăţi,
Încuviinţează cererea de amânare formulată de către reprezentantul lichidatorului judiciar. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 16 septembrie 2011, sala 249, ora 8,30, termen dat în cunoştinţă lichidatorului judiciar prin reprezentantul său legal, pentru când pune în vedere acestuia să efectueze, cu celeritate, demersurile privind recuperarea creanţelor pe care debitoarea le deţine faţă de terţi, să continue, cu celeritate, demersurile privind valorificarea averii debitoarei şi, în ipoteza în care aceste demersuri vor fi finalizate, să întocmească raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi planul de distribuire, cu respectarea prevederilor art. 122-125 din Legea nr. 85/2006, să întocmească şi să publice în Buletinul procedurilor de insolvenţă raportul de activitate.
Admite cererea formulată de administratorul judiciar SOLVENDI IPURL desemnat in procedura insolventei debitoarei S* R* A*** M***** S** şi, în consecinţă: Ia act de confirmarea de catre Adunarea Generala a Creditorilor a administratorului judiciar SOLVENDI IPURL al debitoarei S* R* A*** M***** S** si remuneratia acestuia in cuantum de 1.500 lei/luna si un procent de 5% plus TVA din incasari, valori nete. Dispune intrarea în faliment în procedură generală a debitoarei S* R* A*** M***** S**, J12/2827/1994 şi desemnează în calitate de lichidator judiciar SOLVENDI IPURL care va îndeplini atribuţiile prev. de art.25 din Legea nr.85/2006. Dispune dizolvarea societăţii debitoare S* R* A*** M***** S**, J12/2827/1994. Fixează termenul maxim de predare a gestiunii averii de la debitoare către lichidator, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii pentru data de 25 ianuarie 2011. Stabileşte termenul limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei în vederea întocmirii tabelului suplimentar, la data de 25 februarie 2011, termenul de verificare, întocmire, afişare şi comunicare a tabelului suplimentar al creanţelor, la data de 18 martie 2011, termenul pentru depunerea contestaţiilor, la data 1 aprilie 2011, precum şi termenul de întocmire a tabelului definitiv consolidat si de solutionare a eventualelor contestatii la data de 8 aprilie 2011 . Dispune notificarea de către lichidator a intrării în faliment în condiţiile art.108 alin.1 din Legea nr.85/2006, debitoarei şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj pentru efectuarea menţiunii. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Dispune în sarcina lichidatorului obligaţia de a intocmi si publica in BPI rapoarte lunare privind modul de îndeplinire a atribuţiilor sale, cu justificarea cheltuielilor. Fixează termen pentru examinarea stadiului procedurii insolvenţei debitoarei la data de 8 aprilie 2011, ora 8,30, sala 249. Definitivă şi executorie. Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare.
Hotarare 121/2011 din 14.01.2011Admite cererea de repunere in termen formulate de catre creditoarea S* R** I********* S** si in consecinta; Dispune inscrierea in tabelul preliminar de creante asupra averii debitoarei S* R* A*** M***** S**, tabel intocmit de catre administratorul judiciar SOLVENDI IPURL , a creditoarei S* R** I********* S** cu suma de 5.793,82 lei, in categoria creantelor chirografare. Admite cererea formulate de catre administratorul judiciar SOLVENDI IPURL desemnat in procedura insolventei debitoarei S* R* A*** M***** S** si in consecinta: Definitiveaza tabelul preliminar modificat de creante asupra averii debitoarei S* R* A*** M***** S**. Dispune înregistrarea şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor împotriva averii debitoarei de către administratorul judiciar. Proroga pronuntarea asupra cererii privind confirmarea administratorului judiciar si a onorariului acestuia pentru termenul urmator, ulterior depunerii procesului verbal al Adunarii creditorilor. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 14 ianuarie 2011, sala 249, ora 8,00.
Amânată pronunţarea hotărârii pentru data de 29.10.2010.
Amânată pronunţarea hotărârii pentru data de 22.10.2010 Termen: 14.01.2011 pentru continuarea procedurii
Încuviinţează cererea formulată de reprezentantul administratorului judiciar privind prorogare pronunţării hotărârii asupra definitivării tabelului de creanţe şi confirmării administratorului judiciar . Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii şi soluţionării contestaţiilor formulate pentru data de 15 octombrie 2010, sala 249, ora 8,00, părţile prezente au termen în cunoştinţă, pentru când administratorul judiciar va efectua operaţiunile ce se impun în acest stadiu al procedurii şi va întocmi, comunica şi publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă raportul privind descrierea modului de îndeplinire a acestor atribuţii. Pune în vedere reprezentantului administratorului judiciar să-şi exprime poziţia procesuală cu privire la cererea de repunere în termen formulată de creditoarea SC RMB INTER AUTO SRL. Se va cita creditoarea SC RMB INTER AUTO SRL, cu menţiunea de a face dovada achitării diferenţei de taxă judiciară de timbru pentru cererea de repunere în termen în valoare de 4 lei şi timbru judiciar în valoare de 0,3 lei şi diferenţă timbru judiciar pentru cererea de admitere a creanţei în valoare de 0,3 lei, sub sancţiunea anulării cererii de repunere în termen şi a cererii de admitere a creanţei ca insuficient timbrate, atât potrivit Codului de Procedură Civilă, cât şi prin Buletinul procedurilor de insolvenţă.
Respinge cererea ca neîntemeiată.