S**** M***** D*****
InculpatAdmite cererea. Descontopeşte pedeapsa rezultantă de 2 ani închisoare aplicată prin s.p. 2030/07.06.2007 a Judecătoriei Craiova definitivă prin neapelare la data de 26.06.2007 în pedeapsa de 2 luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii prev. de art. 221 C.pen. cu aplic. art. 74 lit a,c C.pen. şi art. 76 lit. e C.pen. şi pedeapsa de 2 ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii prev. de art. 208 alin. 1 – 209 alin. 1 lit. a,g,i C.pen. cu aplic. art. 41 alin. 2 C.pen.; art. 75 lit. c C.pen.; art. 74 lit. a,c C.pen. şi art. 76 lit. c C.pen. În baza art. 36 alin. 2 C. pen. Contopeşte pedeapsele descontopite mai sus cu pedeapsa de 2 ani închisoare aplicată prin sentinţa penală nr. 3659/27.11.2007 a Judecătoriei Craiova definitivă prin nerecurare la data de 13.05.2008, urmând ca petentul-condamnat S**** M***** D***** să execute în final pedeapsa de 2 ani închisoare. Face aplicarea dispoziţiilor art. 64 lit. a teza a-II-a şi lit. b C. pen, pe durata prevăzută de art. 71 C. pen. În baza art. 350 alin. 1 C. pr. pen. şi art. 36 alin. 3 C. pen. Deduce din pedeapsa aplicată condamnatului S**** M***** D***** perioada executată începând cu data de 01.06.2007 la zi şi va menţine starea de arest a acestuia. Anulează mandatele de executare emise anterior şi dispune emiterea unui nou mandat de executare corespunzător prezentei sentinţe penale. Menţine celelalte dispoziţii ale sentintelor penale anterioare. Cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina sa, din care suma de 200 lei reprezentând onorariu avocat oficiu va fi avansată di fondul special al Ministerului Justiţiei. Cu recurs.
Amână pronunţarea cauzei la data de 07.05.2009. Cu recurs odată cu fondul
Acordă termen pentru a se repeta adresa către Tribunalul Dolj pentru a se comunica decizia penală nr. 28/2008, cu menţiunea rămânerii definitive.
Acordă termen pentru a se emite adresă către Tribunalul Dolj pentru a se comunica decizia penală nr. 28/2008, cu menţiunea rămânerii definitive.
Acordă termen pentru a se emite adresă către Penitenciarul Vînjuleţ pentru a se comunica ce mandat execută petentul-condamnat, în baza cărei sentinţe penale a fost emis si data încarcerării.
Acordă termen pentru a se emite către Penitenciarul Craiova pentru a se comunica ce mandat execută în prezent petentul, în baza cărei sentinţe penale a fost emis, precum si data arestării.