P******** D* P* L**** J********** R****** D* V***
ApelantN*** F*****
Apelant InculpatZ*** I**
Apelant Parte vătămatăA******** F******* D* P******** A V********* S****** B********
ApelantS******** J******* D* A******** T********
Intimat Parte civilăAvând nevoie de timp pt. a delibera, amână pron.cauzei la data de 29.10.2009 Admite apelurile declarate de Parchetul de pe lângă Judecătoria Roşiorid e Vede, de partea civilă Z*** I** şi de A******** F******* D* P******** A V********* S****** B******** împotriva sentinţei penale nr.11/29.10.2009 pronunţată de Judecătoria Roşiori de Vede, pe care o desfiinţează în sensul că: - înlătură dispoziţiile privind obligarea inculpatului la plata alături de asigurătorul de răspundere civilă Fondul de Protecţie a Victimelor Străzii la plata despăgubirilor civile şi la plata cheltuielilor d ejudecată către partea civilă Z*** I**, urmând ca despăgubirile civile să fie plătite de către inculpat, în contradictoriu cu Asociaţia Fondului de Protecţia a Victimelor Străzii Bucureşti; - în baza art.193 Cpp obligă inculpatul la plata către partea civilă Z*** I** a sumei de 1000 lei cheltuieli judiciare (onorariu avocat pentru fondul cauzei); - înlătură dispoziţia privind intrzicerea pentru inculpat a dreptului prev.de art.64 lit.a teza I Cp. Menţine celelalte dispoziţii ale sentinţei penale. Respinge ca nefondat apelul declarat de inculpatul N*** F***** împotriva aceleiaşi sentinţe. Obligă pe apelantul inculpat la plata sumei de 500 lei, cheltuieli judiciare către stat şi la plata sumei de 1000 lei cheltuieli judiciare către partea civilă Z*** I** (onorariu avocat - apel). Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică azi, 29.10.2009.
Instanţa acordă un nou termen de judecată faţă de Hotărârea Adunării Generale a Magistraţilor Tribunalului Teleorman nr.5/23.09.2009, privind continuarea protestului. Se repetă citarea părţilor care nu cunosc termenul. Pune în vedere apelantului inculpat N*** F***** să se prezinte pentru audiere în faţa instanţei de apel.
Admite cererea formulată de av.Mitroi Alexandru, apărătorul ales al apelantului inculpat şi acordă un nou termen de judecată, pentru a-i da posibilitatea să se prezinte la instanţă. Se citează părţile care nu cunosc termenul.
Admite cererea apelantului inculpat N*** F***** şi acordă un ultim termen pentru a-i da posibilitatea să-şi angajeze avocat, faţă de precizarea făcută în instanţă la acest termen că renunţă la asistenţa juridică din oficiu, motivat de faptul că avocatul din cauză desemnat din oficiu ar fi purtat discuţii cu apărătorul apelantului-parte vătămată şi pentru a nu se crea suspiciuni în cauză. Se citează părţile ce nu cunosc termenul. Apelantului inculpat i se pune în vedere să se prezinte pentru audiere în calea de atac.
Admite cererea apărătorului ales al apelantului parte vătămată Z*** I**. Amână cauza pentru a-i da posibilitatea să se prezinte la instanţă. Se pune în vedere apelantului inculpat să se prezinte pentru audiere. Se citează părţile cu nt.
Admite cererile formulate de apelantul parte vătămată Z*** I** şi de apelantul inculpat N*** F***** şi acordă termen acestora, pentru angajare apărător. Pune în vedere inculpatului să se prezinte pentru audiere în calea de atac a apelului. Se citează părţile lipsă.