Dosar 1997/297/2009 din 26.11.2009

grăniţuire


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1997/297/2009
Data dosar:
26.11.2009
Instanta:
Judecătoria Săveni
Departament:
Saveni
Obiect:
grăniţuire
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 22.08.2012 la ora 15:30

    Complet: UC
  • Încheiere

    Admite cererea de învestire cu formulă executorie.

  • Sedinta din data de 03.09.2010 la ora 8:30

    Complet: C4
  • Admis fond

    Admite acţiunea formulată de reclamanţii Pintilei Marinela-Lili şi P******* V*****, domiciliaţi în comuna Ştiubieni, jud. Botoşani în contradictoriu cu pârâta Ţ****** M*******, cu domiciliul în comuna Ştiubieni, jud. Botoşani. Stabileşte linia de hotar dintre proprietăţile reclamanţilor şi a pârâtei pe aliniamentul delimitat de punctele 2-A-5 din schiţa anexă nr. 1 la Raportul de expertiză tehnică întocmit de expertul Dupir Florin (fila 51 dosar), raport ce face parte integrantă din prezenta hotărâre. Obligă pârâta să desfiinţeze gardul în lungime de 50 metri, construit din stâlpi de lemn cu plasă metalică ce separă proprietăţile părţilor şi care nu corespunde cu linia de hotar stabilită, iar în caz de refuz autorizează reclamanţii să efectueze această lucrare, pe cheltuiala pârâtei. Obligă pârâta să plătească reclamanţilor suma de 1525,6 lei cheltuieli de judecată.

  • Sedinta din data de 06.08.2010 la ora 8:30

    Complet: C4
  • Amânat

    Constată necesar amânarea cauzei pentru a se lua cunoştinţă de raportul de expertiză şi a se formula eventuale obiecţiuni, de asemenea acordă termenul solicitat de pârâtă pentru a fi asistată de apărătorul angajat, părţile au tc.

  • Sedinta din data de 18.06.2010 la ora 8:30

    Complet: C4
  • Amânat

    Pentru a se reveni cu adresă la expert Dupir Florin, amână cauza.

  • Sedinta din data de 28.05.2010 la ora 8:30

    Complet: C4
  • Amânat

    Amână cauza pentru efectuarea expertizei. Încuviinţează decontul în cuantum de 800 lei şi dispune achitarea diferenţei de 600 lei. Se revine cu adresă la expert.

  • Sedinta din data de 30.04.2010 la ora 8:30

    Complet: C4
  • Amânat

    Se amână cauza pentru a se reveni cu adresă la expert Dupir Florin, în sensul celei de la fila 36 ds.

  • Sedinta din data de 19.03.2010 la ora 8:30

    Complet: C4
  • Amânat

    S-A AMÂNAT CAUZA PT. EFECTUAREA ŞI DEPUNEREA LA DOSAR A RAPORTULUI DE EXPERTIZĂ ŞI PENTRU A DA POSIBILITATE RECL.SĂ IA CUNOŞTINŢĂ DE ÎNTÂMPINARE.

  • Sedinta din data de 19.02.2010 la ora 8:30

    Complet: C4
  • Amânat

    Se amână cauza pentru a se reveni cu adresă la expert Dupir Florin să depună la dosar raprotul de expertiză dispus a se întocmi în cauză.

  • Sedinta din data de 29.01.2010 la ora 8:30

    Complet: C4
  • Amânat

    s-a amânat cauza în vederea efectuării expertizei.

  • Sedinta din data de 11.12.2009 la ora 8:30

    Complet: C4
  • Amânat

    Se amână cauza pentru a se audia martorii părţilor, se va face adresă expertului Dupir Florin să întocmească şi să depună la dosar expertiza dispusă a se efectua, cu obiectivele stabilite.

Flux dosar


Actualizare GRPD