S***** I**
ReclamantM********* G****** P*** P*****
PârâtAdmite acţiunea precizată. Constată că reclamantul a devenit prin efectul uzucapiunii proprietarul imobilului situat în Giurgiu. Cu recurs în 15 zile de la comunicare.
Amână pronunţarea la 07.12.2009.
Pentru a se lua la cunoştinţă de raportul de expertiză şi în vederea completării taxei de timbru, amână cauza.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Giurgiu, din data de 01.09.2009, prin care s-a stabilit ca formă de protest amânarea fără discuţie a tuturor cauzelor aflate pe rolul fiecărui complet de judecată şi acordarea de noi termene, amână cauza.
În vederea efectuării expertizei topografice, instanţa urmează să amâne cauza.
În vederea administrării probei cu înscrisuri si a probei cu expertiză topografică, instanţa urmează să amâne cauza. Fixează onorariu de expert în cuantum de 500 lei în sarcina reclamatului. Pune în vedere acestuia să achite onorariu de expert, sub sancţiunea decăderii din probă. Urmează ca după achitarea onorariului de expert să se desemneze un expert şi să se stabilească obiectivele expertizei.
În baza art. 85 C.proc.civilă, având în vedere lipsa de procedură cu pârâtul,întrucât dovada de citare cu acesta nu a fost restituită la dosar, instanţa urmează să amâne cauza,